Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A férjemmel építkezni szeretné...

A férjemmel építkezni szeretnénk . Érdeklődnénk hogy valaki épített-e már Leier házat? Nemtudom pontosan hogy fogalmazzak hogy Leier tipusu házat vagy csak szimplán Leier ház!..:D

Figyelt kérdés
Ha valaki igen , szeretnék érdeklődni hogy valóban olyan hamar fel lehet húzni a házat ? Valóban olyan “olcsó” és hogy valóban azt kapod amit leírnam róla? (Rejtett költségek, hátrány van e stbstb ) köszönöm a válaszokat előre is ! Éva :)

2021. ápr. 12. 20:23
1 2
 1/11 anonim válasza:
37%
😂😆
2021. ápr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
"Csodaház" nincsen, a végére a költségek mindegyiknél hasonlóan alakulnak.
2021. ápr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Kb. 400-500ezer Ft lesz m2-e bármelyik háznak.

De csak extrák nélkül.

Ha ez olcsó, akkor hajrá.

2021. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
A konkrét típustól, technológiától függetlenül, ha lehetne úgy házat építeni, hogy az olcsóbb, és nincs jelentős hátránya, mindenki úgy építkezne. Nincs ingyen ebéd.
2021. ápr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erről inkább itt érdeklődj:

[link]

Ők csak a terveket adják, de vannak általuk ajánlott kivitelezők.

Ha típusházak ( [link] közül választasz, ahhoz megvannak a legyártott panelek, tehát gyorsabb, ha egyedi elképzelésed van, azt le kell gyártani.

Hogy a végére mennyire fog kijönni, az csak az egyéni igényeidtől függ, ahogy a hagyományos építkezés is, aminek m2 ára - telektől függetlenül - 350ezer Ft/m2 ártól kezdődik és plafon a csillagos ég.

2021. ápr. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Az a szerkezet amit a leier "ad" az költségek a teljes beruházás 10-15 (nagyon maximum 20%-a).

Ha nagyon kimaxoljuk vagyuk 20%-nak. Ha ez a fele költség a hagyományos szerkezetnek (de tudjuk hogy nem annyi) akkor is a teljes beruházás 5-10%-át tudod "megtakarítani" jelentős kompromisszumok mellett.

2021. ápr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit utána néztem.


Nekem tetszik a dolog, de igazából a Leier "csak" a szerkezetet adja. Kivitelezőt neked kell választani (tudnak ajánlani szakkivitelezőt), illetve lesznek nyilván egyéb költségek, attól függően mit és hova szeretnél, daruzás, szállítás, egyebek.


Kell egy építész is, aki elkészíti az engedélyezési, kiviteli dokumentációt.


Plusz ugye a szerkezeten kívül ott van minden más amit meg kell csinálni, elektromos szerelés, burkolás, minden egyéb munkafolyamat.

2021. ápr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is nagyon szimpatikus, így ránézésre.
2021. ápr. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

350 ezer /m2 a szőrös szálkás fapados, de még éppen legális ház. 450 az élhető és értéktartó, 600 körül már magyaros "luxus" házakat építenek.

A költségek tekintetében gyakorlatilag mindegy, miből van a fal, max 10% a teljes kiadásnak.

2021. ápr. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Igen,tényleg " hamar " fel lehet építeni,ha típus házról van szó,hiszen előre le vannak gyártva az elemek,az olcsóság meg relatív,az anyag mennyiséget írja,körülbelüli nettó összeggel,amire rájön még az áfa,és kell keresni egy vállalkozót aki össze rakja nekünk!Én is ebben gondolkozom,ár érték arányban szerintem az egyik leg jobb,de ajánlok még egy linket:- [link]
2021. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!