Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Panellakás szomszéd klíma...

Panellakás szomszéd klíma felszerelés?

Figyelt kérdés

A felettem lévő szomszéd egy invertes klímát szeretne beszerelni a lakásba.

Ehhez kell az engedélyem. És nem értem, hogy miert kell? Ez valamilyen módon hatással van a lakásomra?

Bocsi, lehet nagyon szőke vagyok:D

Köszi!



#panel #klíma #lakás #Klíma felszerelés
2021. máj. 5. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom csak a csepegés miatt kéri az engedélyt.
2021. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem kell az engedelyed es nem is tudsz beleszolni ... remenykedj, hogy nem fog csorogni/zorogni a kulteri egyseg (az enyem eleg zajos is szokott lenni ... de masoke is ahogy hallom).
2021. máj. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ki kell kérni a szomszédok engedélyét de az enyémet nem kérte senki és én se kérzem senkitől. Soha nem zavart még senki klímaja és
2021. máj. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
... és sz enyémre se panaszkodott senki. Persze majd a szomszéd eldönti h megsülök e a saját lakasomban. Menjen bíróságra :D
2021. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Klíma és klíma között van különbség. Az egyik kültériben nagy fordulaton jár a ventilátor, hangosan zakatol a kompresszor, a másik klíma meg csendben van, szinte nem is hallani a hangját. Előbbi esetben az épület falszerkezete elvezetheti a hangot messzebbre, vagy esetleg kiállsz az erkélyre, zavarhat a klíma hangja, vagy a kondezvíz pont a te ablakpárkányodra csöpög stb. Ezért kéri a beleegyezésed, hogy ebből a későbbiekben ne legyen gond. Meg tudomásom szerint hivatalosan kellene engedély a szomszédoktól és a közös képviselővel meg kellene beszélni, de ezzel sokan nem foglalkoznak és nincs probléma belőle. Ahol meg olyan a lakóközösség, le is szereltethetik. Hűtésnél annyira halk egy modern inverteres klíma, nem fogja még a lakás tulajdonosa sem hallani a kültérit, nemhogy egy szomszéd.
2021. máj. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gabesz147 ***** válasza:
100%

Ha már ilyen rendes, hogy engedélyt kért, add meg neki, de kérdezd meg, hova elvezetést, és milyen zajszintű klímát gondol, de valószínűleg körültekintő lesz ebben.


Én nem kérdeztem meg, de a kültéri csak induláskor zajos kicsit, fűtési üzemmódban. 3 éve, de nem szólt senki.

Gree klíma

2021. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan kellene engedély, a közvetlen szomszédtól. Gyakorlatilag senki nem foglalkozik ezzel, márha normális a szomszéd, az elvezetésről is gondolkodj max, mert közterületre nem csepeghet, egy rossz akaró bejelentheti.
2021. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi vmelyik nap kaptuk meg a 4. hozzájárulást, csak egy nem írta alá (se azt, h ok, se azt, h nem ok), de nehvan a 2/3. Pont Gree-t nézünk mi is.

Tegnap olvastam, hogy idén is melegrekordokra lehet számítani.

2021. máj. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!