Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Telek szintjét csak úgy...

SándorÚr kérdése:

Telek szintjét csak úgy meglehet emelni egy utcában?

Figyelt kérdés

Szomszédom kitalálta,hogy neki meg kell emelni a telek szintet, van neki föld meg hozatott homokot. Most rám fog folyni a víz? Mit lehet csinálni?

Blöfföltem neki én rá fogok emelni még fél métert, de nem érdekli



2021. máj. 7. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet.

Pont az esővíz miatt.

2021. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet, de lehet, hogy engedély kell hozzá, nekünk is megvan, meg nagyjából mindenkinek az utcában, a szomszédnak is, itt nem jelent problémát.

Szerintem tűrd el, nem lesz belőle károd, szerintem nem jelentős ez az esővíz gond.

Én úgy emlékszem nekünk nem kellett engedély (5 éve).

2021. máj. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
#2-esnél a pont. Én is megemeltem a telkem, azóta hozzám nem folyik senkitől a víz. Nagy meló volt, mert az emeléshez magasítani kellett a kerítésalapokat.(ez saccperkábé egy évig tartott)de megérte. Azóta mások is emelték, ha mást nem is, a bejáratot, mert ott befolyt az utcáról a víz.
2021. máj. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyilván ennek csak domb- és hegyvidéken van értelme, ahol meg amúgy is gondoskodni kell esővíz elvezetésről. Továbbá megfelelő támfal szükséges bizonyos szintkülönbségen túl - bár én azt mondanám, hogy már néhány tíz centiméter esetén is érdemes egy komolyabb sáncnak lennie. Ha az észak-olasz nagy tavak környékét megnézed ott van többé-kevésbé kulturáltan (bár nem minden esetben hibátlanul) kivitelezve ez a telekhatárok közötti szintkülönbség mizéria.
2021. máj. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
így igaz...már fél méteres emelésnél is 12-es periodikus vasalást alkalmatam 3:1 betonban. Ez húsz éve volt, a mai napig hibátlan.
2021. máj. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1/Szomszédi jog,2/Aki a vizek KORÁBBI állapotát megváltoztatja, annak az ELVEZETÉSÉRŐL is gondoskodnia KELL,3/Birtokháborítás: aki a birtokost a birtoka használatában zavarja,az birtokot háborít és jogvédelmet kérhet.

Nyilván a birtokvédelem az első, h. "tiszta" helyzetet teremtsen, de előtte tv.aj.levélben szólítsd fel a helyzet megszűntetésére.

2021. máj. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!