Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Beépített tetőteres szinten...

Beépített tetőteres szinten hogy lenne érdemes szigetelni a ferde falakat? (Kívülről - a meglévő 10 cmes szarufákra még egy réteg szarufát rátenni ezzel megemelve a tetőt vagy Belülről - a szarufákra belülről vastag keresztléceket tenni)

Figyelt kérdés

Téglaház, a függőleges falak külső fele szigetelve van. (tehát a tetőtér szintjén a függőleges térdfal kívülről szigetelt)


A födém, tehát a vízszintes plafon is szigetelt, felülről, a padlás felől.


A kérdés így csak a kb 45 fokos ferde falak.

Kívülről (megemelve a tetot, duplazva a fakat es szigetelést) vagy Belülről (szarufákra vastag keresztléc, közé a szigetelés, aztan párazáró rá és gipszkarton).


2021. máj. 14. 16:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha rákeresel, van erre pontosan műszaki leírás, rétegrend.


pl:

[link]

2021. máj. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, még ha nem is vitt közelebb a megoldáshoz. A cikk is ugyanazt a rétegrendet írja, amit én írtam a kérdésbe, és ugyanúgy opciónak írja, hogy a szarufák alá vagy felé szigetel az ember - mindkettő jól működő megoldás.


Így a kérdés továbbra is áll, ki melyiket csinálná.

2021. máj. 14. 22:01
 3/3 anonim ***** válasza:
Én belülről csinálnám, szerintem egyszerűbb, és olcsóbb. De ez csak az én véleményem.
2021. máj. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!