Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Itthon van lehetőség ilyen...

Itthon van lehetőség ilyen házban hivatalosan, bejelentkezve élni?

Figyelt kérdés

[link]


Nagyon szeretnénk a barátommal valami hasonló házat, nagyon sokat nézegetem külföldi oldalakon stb., teljesen oda vagyok értük. De nem igazán vagyok képben, hogy itthon mi hogy megy ezzel kapcsolatban, van-e bármi ami tiltaná ezt. Amit kinéztem azt egy másik országban itt az EU-ban előgyártják, és úgy szállítanák Magyarországra. Igazából a legjobban annak örülnék, ha pont lenne itt valaki, akinek van ebben tapasztalata :D Nem tudom, hogy mindenképp építési telekre van-e szükség, vagy esetleg egy zártkert is megfelelő lenne . Illetve, hogy életvitelszerűen lehet-e élni nem téglából épült házban. Köszönöm előre is a válaszokat!


2021. máj. 16. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Természetesen lehet élni könnyűszerkezetes házban is.
2021. máj. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Épitési telek szükséges, továbbá engedélyek, meg ha nincsenek közművek, csatorna azt is meg kell oldani valahogy, és azt nem egyszerű.

De mint ahogy az első írta lehet könnyűszerkezetes házban élni, de szerintem alapozás mindenképpen kelleni fog.

Egyik ismerősöm szalmaházban lakik, be van jelentve.

2021. máj. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Budakeszin is van ilyen.
2021. máj. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is konkrétan, de vannak lakóházra előírások.

Pl: rendelkeznie kell megfelelő (meg kell felelni) energiahatékonysági mutatóval, erről hivatalos (vélhetően magyar nyelvű) igazolás kell.

Telekre mindenképpen szükség van.

A ház egy dolog, azt "telepíteni", adoptálni kell az adott telekre.

Kell elektromos, gáz, víz csatorna tervezés is.

Ezekhez megfelelő jogosítással rendelkező tervező és kivitelező kell.

Dióhéjban ebből nem tudom mi hagyható el, ha egyáltalán.

2021. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
A közművek belekötése sem technikailag, sem jogilag nem nagy mutatvány, de ELŐRE kell tudni pontosan, hogy mit és hová akarsz, mert itt nincs utólagos vésés, meg glettelés. 1 dologra kell figyelni, de ezt az energetikus tudni fogja, és ez a tűzvédelem. A z elektromos gépek földelése, tűzálló vezetékek,...
2021. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a példában szereplő ház rendesen tervezett és kivitelezett alkotás. Nem az ilyennel szokott a probléma lenni, hanem ennek az "olcsósított" kistestvéreivel, mikor a falu végi asztalos kitalálja, hogy mostantól ő is házakat fog gyártani 200.000 € helyett 5 millió forintért. A végeredmény valahogy nem szokott hasonlítani se az eredetire...
2021. máj. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!