Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen széles lehet egy...

Milyen széles lehet egy nyeregtető?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Jelenleg egy saját házat tervezek (látvány terv, mérnök/tervező még nem látta) én személy szerint kőmüves belsőépitész vagyok, 3d tervezésben jártas, teljes házat most tervezek először. Azt szeretném tudni hogy egy nyeregetővel ellátott emelet, milyen széles lehet? az épület 12 m hosszu, szélessége 10 m, plusz az eresz igy majdnem egy 12 m széles tetőszerkezetünk lesz. Anyagi szempontból illetve statikai szempontból mekkora az ideális tető méret? Tetőtér belesz épitve.



#tető #nyeregető
2021. máj. 23. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Kőműves belsőépítész....?


Hol képeznek ilyet?

2021. máj. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a leírás nekem ilyen ne bammeg, hogy ennyire gyökér legyen valaki, sírjak-e vagy nevessek jellegű. Szerintem nem vagy te kőműves belsőépítész, mert tudnád hogy, mivel foglakozik egyik meg a másik, illetve azt is, hogy nem tervezhet egyik sem házat. De most komolyan, hány éves vagy, honnan szalajtottak?


Kérdésedre válaszolva, mint építész építész, a 10 méter könnyen kezelhető egy állószékes fedélszékkel, közbenső alátámasztás nélkül pedig rácsostartóval. Az eresz 1-1 méteres konzolos túlnyújtása viszont komoly probléma, érdemes aládúcolni.


Kérlek bízd építészre a tervezést ha az alapokkal sem vagy tisztában, mert nagy bakik, komoly anyagi kár lesz a vége, emberélet biztosan nem, mert időközben le fog állítani valaki.

2021. máj. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az ilyen okoskodóktól kapnak agyf&szt az építészek.... 😂😂

Akik a sajat hülye elgondolasaikhoz akarnak csak egy aláírást...


Meg egy tisztesseges kőműves is többet ert a statikához mint ez az önjelölt papírtigris... 😁😎

2021. máj. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2: szerintem vmi tizeneves képernyőbohóc.. 😂


Vagy az a troll, aki itt rendszeresen kiír kerdéseket arról h üvegből épít magának házat.

2021. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Belsőépítész csak építészi diplomával lehet valaki.


Sántít a kérdés...

2021. máj. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mindenki vegye annak aminek akarja,a belsőépitész-t visszaszívom rosszul fogalmaztam, nem ez a szó talál mindegy a kérdés lényegén nem változtat :)) a kettesnek meg köszönöm a válaszát erre voltam kiváncsi
2021. máj. 24. 17:52
 7/9 anonim ***** válasza:

6: szerintem menj el egy építészhez, és tuti jó házat fog neked tervezni.


De ha te kötöd az ebet a karóhoz, és a saját agymenéseidet akarod rátukmálni, akkor faképnél fog hagyni.


Legfeljebb valami botcsinálta kókler fogja neked a szakmaiatlan saját kreációdhoz a nevét adni...

2021. máj. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

természetesen épitészhez fogok fordulni.. 150.000 Eurót szánunk az épitésre biztos nem fogom magam megtervezni a statikát, vasazást stb.

De a beosztást és látvány tervet én akarom megcsinálni, mivel könnyebb majd a tervezőnek is megmutatni hogy mire gondoltam és hogy szeretnénk, valószinű úgy is beleszól majd hogy azt úgy nem lehet de van egy kiindulási alap.

Csak most sikerült telket venni, igy még korainak tartottam hogy felvegyem a kapcsolatot egy tervezővel, mig nincs kész nagyjából a látvány terv...

csak ugye itt a tetőnél elakadtam hogy inkább kocka méretű vagy téglalap alakú legyen az alap.

2021. máj. 25. 17:04
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezerszer jobb megoldásokat fog neked csípőből dobni egy építész, mint amit te kigondolsz!


MErt ő már tervezett n+1 házat, és úgy szakmailag, mint igényileg jobban ért hozzá.


De ha találsz ilyen építészt, hát hajrá!

Az én építész barátnőm elhajtana a fenébe....

2021. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!