Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építettem egy melléképületet...

Építettem egy melléképületet és papírok nélkül van és jön ki majd az ember aki fel értékeli a portát mert azt akarom hogy az én tulajdonom legyen minden és ezzel a melléképülettel lehetnek gondok esetleg büntetés vagy bontás ?

Figyelt kérdés
60 négyzetméter a melléképület.

2021. jún. 1. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A telek se a tiéd?
2021. jún. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2021. jún. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Idézem a lényeget


Gyakori eset a bejelentés nélkül épített melléképület. Például egy 20 m2 alapterületű garázsépítés alapdíja 20*100 ezer Ft, azaz kétmillió Ft. Teljes készültség esetén a bírság 20%, azaz 400 ezer Ft.


Ebből kiszámolhatod, h a tiéd 3x ennyi, ...

2021. jún. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nem eszik a kását olyan forrón...nem mindegy helyileg hol helyzkedik el az ingatlan..

mekkora a melléképület, mekkora telken áll, miből van, van-e alapja, milyen magas, milyen közel van valamelyik szomszédhoz, látni-e az utcáról, stb..stb..

Az sem mindegy, mikor épült, gusztustalan barkács, vagy szép kivitelezés..láthatóan nem fog összedőlni...(60nm nem kicsi, de ha nagy a telek, akkor nem vészes.)


Szóval nyugi..várd ki a végét..ne jusson eszedbe semmi hülység, légy kedves, udvarias..

2021. jún. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az alapállást nem értem. Kié jelenleg ez a telek? És ki fogja felértékelni és miért? A telek megvásárlása okán fog jönni egy becsüs, mert azt hol érdekli hogy épült a melléképület? Azt értékeli fel, amit lát!

Ugyanakkor a linkelt oldalon leírtak nem tudom mikorra datálhatók, de a példákban tudomásom szerint szinte csak olyan tevékenység van felsorolva, ami jelenleg már nem engedélyköteles tevékenység. Azonban ezzel a melléképülettel tényleg lehetnek gondok, mert a 100m3-t biztos, hogy túllépte vele a kérdező. Bejelentésköteles tevékenység ezek közül csak a lakóépület építése/bővítése!

2021. jún. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5: abban igazad van, hogy nem kell engedély bizonyos méretű épületekre és melléképületekre, de minden műszaki tervet, és egyebet le kell adni a megfelelő építési hatóságnak az építkezés _előtt_. Nem véletlenül jönnek ki ellenőrizni pl. a használatbavételi engedély előtt, hogy a ház kivitelezése megfelel-e a leadott terveknek...


És hiába könnyítettek ezen az eljáráson, továbbra sem lehet bárhová bármilyen kótert felhúzni a telkeden belül!

2021. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Értékbecslő nem foglalkozik a melléképületek papírjaival.

Legalábbis nálunk már 2x járt értékbecslő életünk folyamán, 10 év eltéréssel és sosem faggatódzott egyik sem, hogy adjam oda a garázs, vagy a nyári konyha engedélyeit.

2021. jún. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, hová lettél?


Elég zavaros ez az egész... Miért kell értékbecslő??? NEm a saját ingatlanod még, és más telkére építkeztél, vagy mi van???

2021. jún. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!