Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A beton meg tud kötni rendesen...

A beton meg tud kötni rendesen légmentesen zárt térben? Pl. vascsőben.

Figyelt kérdés
Egy kb. 10 cm vastag acélcsövet vagy zártszelvényt szeretnék kitölteni betonnal, hogy masszívabb legyen. Nem tudom, nem kell-e neki levegő, hogy ki tudjon száradni.

2021. jún. 12. 23:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ami neked elég,3-lapát sóder,egy lapát cement ,és annyi víz hogy képlékeny legyen .
2021. jún. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
23%

8-as ka ! A betont vízbe öntőd mi történik ?

van itt egy kis filmecske ilyeneknek akik,nem látnak csak a képernyőig ?!

https://www.youtube.com/watch?v=6G0rgjCb_Uw

És mi van ? Rómaik,ismerték a betont ? Hülyeség akkor beton útak lettek,volna nem köves,más néven macadán .

2021. jún. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Honnan tudom, melyik a jófajta beton? Nekem mindegyik csak egy zsáknyi szürke por. :)"


Ha magad kevered ki, akkor ne nagyszemű sódert használj, mert nem fogod tudni rendesen betölteni a csőbe. A 11-es által mondott 3 lapát sóder 1 lapát cementet már eléggé "kövér" keverék, a 4 lapát sóder 1 lapát cement is teljesen jó.


Ha zsákos betont használsz, azoknál a szemcseméret <4mm szokott lenni, tehát nem foghatsz velük mellé. Kb. a legolcsóbb C20-as szilárdságú zsákos szárazbeton jó hozzá. Ha mindenáron márkát akarsz hallani, akkor legyen pl. Baumit C20/C25 szárazbeton.

2021. jún. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Aha... Világos. Amúgy a sódert csak gazdaságossági okbók keverik bele, vagy van valami erősítő szerepe is? Azaz ha én keverem a betont, és kihagyom a sódert, keményebb lesz?
2021. jún. 13. 10:29
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha kihagyod a sódert, nem betont keversz.


De amúgy mitől ilyen bonyolult ez a folyamat? Veszel 1 zsák szárazbetont, 1500 Ft. Vagy szerzel valahonnan 1 lapát cementet, meg 3-4 lapát sódert, vized meg gondolom van.

2021. jún. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
15: Nem állítottam, hogy bonyolult. Csak érdekel, milyen komponensektől milyen irányba változik a beton minősége. Ahol 200 köbméter betonra van szükség, ott nyilván fontos, hogy olcsóbban kijöjjön, de nekem szerintem elég negyed köbméter is, ezért nem kell annyira spórolni az anyaggal. Esetemben fontosabb, hogy nagyon tömör és erős legyen, mint az ára.
2021. jún. 13. 10:38
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Kihagyod a sódert???? És csak cementet meg vizet tennél bele?


Az első gond ezzel: a cement kötéskor zsugorodik és ezért össze fog repedezni. A sóder vagy homok (esetleg más töltőanyag) azért (is) kell a keverékbe, hogy soványítsa azt, azaz a teljes zsugorodás annyira kis mértékű legyen, hogy már ne okozzon repedéseket.


A második gond az, hogy igazából a kőszemcsék azok, amik a beton nyomószilárdságát adják. A betonszerkezetben kövek vannak szorosan egymás mellett, érintkeznek egymással, és azokon adódik át a nyomóerő. A cement főleg ahhoz kell, hogy stabilizálja az egészet és a kövek ne mozduljanak el. Ha annyira sok a cement, hogy a szemcsék a pépben úsznak, sokkal gyengébb lesz a beton.

2021. jún. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Azok, az okosak azt írják a beton kötéséhez nem kell se levegő,se szén-dioxid .

Akkor miként köt meg a beton,miként szárad a festék meg ?.

2021. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"akkor marad benne víz, de az pár hét alatt kidiffundál"

Hogy a bánatba diffundálna már ki egy légmentesen zárt acél "tartályból" a víz?

2021. jún. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!