Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért gyakoriak Magyarországon...

Miért gyakoriak Magyarországon az ikerházak? Mik az előnyei, ami miatt pár évtizeddel korábban ilyen nagy mértékben építették őket?

Figyelt kérdés

Az a benyomásom, hogy hasonló éghajlatú országokhoz képest itthon nagyon elterjedt a 2 különálló lakásból álló ikerház.


Mi ennek az oka?



2021. jún. 16. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a telek helykihasználásával függ össze. Ha 4 családi házat építesz egymás mellé, akkor 2 db ikerházzal nagyobb távolságot tudsz tartani a házak között. Ahol pedig közös fal van, ott a fal miatt nem látnak át egymáshoz.

Nem véletlen, hogy régen a falvakban, ahol nagy telkek voltak és volt bőven hely, nem építettek ikerházat.

Az ikerház tipikusan nagyvárosi megoldás, vagy túltelítődött agglomerációs települések megoldása.

Lehet, hogy butaságot írtam, de én erre gondolnék.

2021. jún. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Erre nem gondoltam, de logikusan hangzik, ez tényleg előny. Köszönöm szépen! :)
2021. jún. 16. 12:07
 3/8 anonim ***** válasza:

A csóróság.

Most is mindenhova ikerházat meg 4-10 lakásos társasházakat húznak fel családi ház méretű telekre.

Csak most nem feltétlenül a tulaj veszi meg olcsón, hanem a projektcég viszi a hasznot.

2021. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Spórolás, ahogy előtte is mondták. Én olyan ikerházban lakom amiből még többet össze is "füztek" az oldalukhoz épített garázsoknál, így ott megspóroltak egy-egy falnyi téglát oldalanként, és ez azért hosszú garázs, mivel a hátujában még ott van a széntároló és a kazánház is. Annó ezt 1975-ben lakószövetkezetként építették, de magánszemélyek,konkrétan szüleim ennek volt egy költségvetése is. Az így megspórolt téglát meg eladták a következő ugyanilyen házsor építőinek
2021. jún. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Adott telekből az építő cég így nagyobb hasznot tud kihozni. Egy telken pl. két 70-80 milliós lakást ad el, pici telekkel. A vásárló kap is telket meg nem is. Sokat nem kell dolgozni benne, kiteszi a székét és csak üldögél a pici kertjében. A fiatalok szeretik, ők jobban tudnak még kommunában élni, és munka után nem kell sok kertműveléssel tölteni az időt. A ház vadonatúj, szép, ez is fontos a fiataloknak.
2021. jún. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak hátránya, ha jönnek a gyerekek, igazán nincs helyük játszani. Nagyobb térre lenne szükségük.
2021. jún. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az 5-ös mondja. A kivitelezőnek így lesz a legtöbb a haszna, miközben a vásárlóknak ez igazából félmegoldás, mert nincs pénzük egy önálló házra, és lutri a szomszéd.
2021. jún. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyi kiegészítést tennék, hogy nem csak Magyarországon gyakoriak. Külföldön élünk és tavaly voltunk ingatlanvásárlásban; nagyjából középkategóriában keresgéltünk ár szempontjából, tehát nem felújítandó, de nem is a luxus ingatlanokra mentünk rá. A 15 házból amit megnéztünk, 3 volt ami önálló családi ház volt, a másik 12 iker, vagy sor. Igaz, hogy 140-160 négyzetméteresek voltak, belső négy szintesek, de akkor is ott volt az a közös fal. Nyilván, ha tágítottuk volna a lehetséges települések körét, pl kis falu, ott több családi házat találtunk volna, de közlekedés szempontjából városok és azok agglomerációiban szerettünk volna találni valamit.
2021. jún. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!