Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gipszkartont lehet álitva is...

Gipszkartont lehet álitva is vagy csak függőlegesen ?

Figyelt kérdés
A padlásteret szeretnénk le gipszkartonozni már megcsináltuk a vázat de sok helye az lenne a legjobb ha függőlegesen kartonoznánk de a videókba javarészt függőlegesen van .
2021. jún. 16. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet bárhogy. Sőt, formára is lehet vágni és építeni, különböző alakzatokat is ki lehet belőle rakni.
2021. jún. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Tisztázzuk, hogy neked mi az állítva és mi a függőleges?

Eleve 60 centinként teszed a függőleges lécet,vagy profilt, így a hosszabbik felével függőlegesen szokás rakni,hiszen a tábla 120x200 centis.(Elfektetett tábla vége a levegőben lógna.) Valamint a következőt vagy az első maradékával, vagy fél táblával kell kezdeni, hogy ne legyen keresztkötés vagyis táblasarok találkozás.

2021. jún. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Gipszkartont lehet álitva is vagy csak függőlegesen ?"

Lehet én vagyok eltévedve, de nekem az állítva és a függőlegesen ugyanazt jelenti.


" az lenne a legjobb ha függőlegesen kartonoznánk de a videókba javarészt függőlegesen van ."

Mivan?

2021. jún. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elnézést 16 orát dolgoztam kicsit félre írtam az vízszintes akart lenni
2021. jún. 17. 07:18
 5/8 anonim ***** válasza:
Van pár dolog amit be kell tartani a kartonozásnál, az egyik ilyen, hogy négy sarok ne találkozzon mert ott megrepedhet a glettelés, de alapvetően mindegy hogy rakod, akár még kis darabokból is kilegózhatod, csak legyen mögötte, az illesztéseknél tartóváz, tehát nyugodtan rakhatod vízszintesen is, de ez esetben is egy hosszában félbevágottal kezdj, hogy a lapítás ne a padlóhoz essen.
2021. jún. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#2-es, igen! Ezért is rakjuk 40cm-enként a tartókat, nem 60cm-enként. 40 a szabvány (tengelytávolság)!


Kartont lehet rakni függőlegesen és vízszintesen is.

A kérdés az volt, hogy függőlegesen vagy függőlegesen rakjad? Mert ezt kérdezted!

"állítva vagy függőlegesen?"

"az lenne a legjobb ha függőlegesen kartonoznánk de a videókba javarészt függőlegesen van"

:)

Lényeg, hogy felteheted mindkét iránnyal, a tartóknak kell 40 cm-enként lennie! A karton nem fózolt oldalait fózold meg. Ehhez lehet venni fózolót, ami gyak. egy gyalu, ezzel egyszerű és gyors, ha nincs, akkor szike és kb. 45 fokban megvágod, glettelésnél hézagolószalagot használj, ellenkező esetben idővel meg fog repedni!

2021. jún. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ezért is rakjuk 40cm-enként a tartókat, nem 60cm-enként. 40 a szabvány (tengelytávolság)!"


CD27/60-as profilnál, ha a közepét nézem, akkor a profilokat függőlegesen rakott kartonnál 60 centire szokás tenni,hiszen 120 széles a lap, a sélsők meg ugye fél profilnyit ,3 centit lelógnak a következő lap szélének. Illetve a rigipsz katalógusa is még a széleket, és csak a karton közepét mutatja csavarozva. Én is így csináltam annó az előtétfalamat. Elfogadom, hogy lehet sűrübbre is rakni, illetve vizszintes kartonnál más a matek, de az szerintem csak felesleges pénzkidobás.

2021. jún. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja! Hogyne! Igazad van! Bocsánat! Válaszfalba 60cm-enként, nyilván. Eszembe nem jutott, hogy válaszfalról van szó! Mennyezetre meg oldalfalra gondoltam, válaszfalat gipszkartonból, szigetelés ide vagy oda... biztos, hogy nem csinálnék, ezért sem jutott ez az eszembe, hogy esetleg arról van szó. Az én meglátásom szerint gipszkartonfalat olyan esetben érdemes építeni, ha pl. egy szobát kettéválasztunk, ha egy tetőteret beépítünk, oda téglafalat illik építeni.
2021. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!