Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nyaraló áram szükséglete? 1x32A?

Nyaraló áram szükséglete? 1x32A?

Figyelt kérdés

Új bekotes! 1x32A elég, vagy több kellene, esetleg 3 fázis?

Bojler, klíma, elektormos főzőlap... És a szokásos háztartási dolgok. Kertben kis barkács-műhely. Hány amper szükséges?


2021. jún. 18. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem 32A elég lenne, de vannak, akiknek a Jóisten teljesítménye is kevés lenne.

Házunkban 20A van, és a fürdőszobát elektromos padlófűtéssel fűtjük. Amikor beszerelték a padlófűtést, az egyik villanyszerelő, akitől az egész ház áthuzalozására árajánlatot kértünk, azt írta le, hogy a 20A padlófűtés nélkül is kevés lenne. Mi meg elvagyunk így 10 éve.

2021. jún. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Ha műhely is van akkor inkább 3x12, oda jól jön a 3 fázis.
2021. jún. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Majatom ***** válasza:
83%
Az elektromos főzőlap miatt, lehet, hogy nem elég. Mi is most fogunk átállni elektromos főzőlap+sütő-re a gáztűzhelyről (bár nálunk 3 fázis van), és nálunk azt ajánlotta a villanyszerelő, hogy bővítsük a jelenlegi 20+10+10 A-t minimum 3x16 A-re, de inkább a 3x20 A lenne ideális. Egy főzőlap van olyan 6-7 KW, nyilván ez a csúcsteljesítménye, amit akkor vesz fel, ha mind a 4 helyen teljesen feltekerve használod. 6 KW kb. 26 A, és még másnak is kell áram, szóval lehet, hogy kevés, de lehet, hogy soha nem lesz olyan eset (a főzőlap csúcsra járatva+mosogatógép+nyírod kint a füvet+valaki porszívózik), hogy ne lenne elég a 32 A.
2021. jún. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a válaszokat. Tapasztalat jöhet még nyugodtan!

Ugye én is azt próbálom belőni, hogy mi az ami extrém esetben együtt menne, akkor hogy alakul a fogyasztás...

2021. jún. 18. 10:40
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

A bojlert ne számold bele az egyidejűségbe. Az megoldható, hogy ne menjen akkor, amikor főztök! Lehet kérni "éjszakait", s akkor ez letudva, de azzal meg az a gond, hogy tudnod kell távolról vezérelni, hisz ha teszem azt lekapcsolod, mikor eljöttök (mert minek menjen? és jogos!), s ha péntek délután/este estek be, akkor nem lesz melegvizetek... ha megoldod a távoli vezérlést azzal már 1.8kW-al kevesebb a terhelés. Ha nem tudod megoldani, akkor pedig időkapcsolót kell rátenni. A bojler menjen délután 2-től másnap reggel mittomén 9-ig (te tudod mikor kezdtek főzni)! Az untig elég, hogy felfűtsed!

Azt kell tudnod, hogy mi mehet egyszerre, ne extrémitást számolj, az a kívülálló dolga (pl. a villanyszerelőjé, akinek fogalma nincs a szokásaitokról), neked ellenben van! Tudod, hogy használnátok-e 2-nél több főzőlapot (a többség nem használ annál többet!) tudod, hogy mikor szoktatok mosni, mosogatni, ilyesmi, ezeken lehet változtatni, délután mostok, lefekvés előtt indítjátok a mosogatógépet. Ha kettőnél több lap nem lesz használva, a bojlert megoldod úgy, ahogy fent leírtam, és ha betartod, hogy a mosógép, mosogatógép nem főzés közben megy, akkor simán belefértek az 1x32A-ba! Ez egy elméleti történet, a gyakorlatban ez úgy szokott megvalósulni, hogy nem ülnek le matekozni, hanem simán az Ő szokásaik olyanok, hogy "beleférnek". Hozzáteszem hiába kevesebb, mégis előbb beleférhetsz az 1x32A-ba, mint a 3x16A-ba!!! Szóval azért számolj utána ott milyen eset állhat fönn, több sem kell, mint hogy 2 lapot használj főzéskor. Már egyik fázison csak 3A-ed maradt!!! Az mire jó? 3 fázisnál inkább egy 25-20-16-nak látom értelmét (nem muszáj szimmetrikus legyen, így is kérheted!) Az ára súlyos, ennek pl. 130 ezer (csak a hálózatbővítés díja!)

2021. jún. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, ugyan mi rosszat mondtam, hogy mindenki lepontozott? Elfogadom ha valakinek más a véleménye, csak akkor kérem írja le, hogy miért jobb egy műhelybe az 1x32 amper mint a 3x12.
2021. jún. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Én nem nyomtam senkiére se zöldet, se pirosat, de szerintem nem reális, hogy egy nyaraló műhelyében nekiálljon valaki olyan gépekkel dolgozni, amikhez 3 fázis kell.

Itt általában véve nagyon extrém szokások voltak felsorolva. Pl. hiába van 4 főzőlap: ebben a nyári hőségben ki az a bolond, aki a nyaralójában hatalmas lakomákhoz mind a 4 főzőlapon egyszerre főzne?

És a mosást sem szokás túlzásba vinni: az ember szinte egész nap fürdőnadrágban van, negyedannyi mosnivaló gyűlik össze, mintha munkába járna.

Az ember a nyaralójában heverészni, napozni akar, onnan strandra járni, esténként szalonnát sütni a kertben. Nem orrba-szájba főzni, porszívozni, mosni.

Egyedül azt nézném, hogy a maximálisra föltekert klíma és a fűnyíró együtt mekkora teljesítményt igényel. Amit az lefed, az elég lesz.

2021. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7-es, igen, de egy nyaralóban lehet huzamosabb ideig is tartózkodni, ezt nem tudhatjuk... Példának okáért nálunk is a családban van olyan aki nyugdíjas, így az egész nyarat ott tölti, akkor már kell főzni és mosni is, ezért írtam, hogy ne extrémitást nézzen, hanem a szokásaikat.

#2-es, én nem pontoztalak le, de 3x12A az semmire nem elég (másrészről 12A az nem kérhető, de tökmindegy!) val'szeg ezért pontoztak le, mert az egy nagy nulla! 12A az 2.7kW, arról a főzőlap két lapja sem bír egyszerre üzemelni, nem hogy amellé még belépjen bármilyen más fogyasztó is. Én egyébként azt hittem, hogy elírtad és 3x32-t akartál írni, így át is lendültem a válaszodon.

2021. jún. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az indukciós főzőlap képes vissza venni a teljesítményét, áram függvényében.

De azért a realitás az szerintem is valahol a egyidejűleg 2 főzőlap + sütő. Ez öcsém véleménye aki főszakács. Ő egy 4-5 fogásos karácsonyi vacsorát lazán összedob egy délután alatt 8-10 főre a fent említett tűzhely kihasználtságával. Szóval, ha egy főszakácsnak ez elegendő akkor, egy átlag házi asszonynak is. Ő nagyon ritkán használ ilyen nagy főzéskor 3 zónát. Bár azt megjegyezném, a rántott dolgokat olaj sütőben süti.


2 zóna max 3600 W, sütő max 1000 W -->4600W/230V= 20A

Bojler átlag 1500W --> 6,5A

Micro 800w -->3,5 A

Mosógép változó 1500W kb mikor felfűt, vagy hőn tart -->6,5 A


Általános felszanálásnál elegendő lehet, de tény néha kell a logisztika 32A-val.


Nekem a 3x25A bővítés 196500 Ft felárba került, a 32A-hoz képest.

2021. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!