Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan kell szakszerűen...

Hogyan kell szakszerűen szeletelt téglával burkolni egy zsalukő kerítést?

Figyelt kérdés

Ahogy tervezem csinálni:

Elsőként egy mélyalapozó réteg kerítéskőre. Nem FalFix-re, hanem valami kifejezetten betonra valóra gondolok. Majd valami jó minőségű fagyálló csemperagasztóval átglettelni. (pl. Mapei Keraflex S1)

Mivel rusztikus külső szeletet szeretnék, a sarkok élvédőzőzését hanyagolnám. Kimérést követően, hogy a lábazat tetejére egész szelet kerüljön, lent elhagyva 1-2 sorra valót, kb 8-as fogas glettvassal felhordom a glettelt csemperagasztóra ugyanazt a típusú csemperagasztót, majd 1,5 cm fugával kötésben felrakom.

Száradás után, valamilyen zsákos falazó habarccsal kifugázom.


Kell-e a kész falat impregnálni? Ha ez elmarad, milyen veszélye van?

Kimaradt bármi is a fentebb leírt lépésekből? Esetleg teljesen máshogy kell burkolni?


Köszönöm a segítségeteket.



2021. jún. 19. 21:46
 1/3 Á.Zoli ***** válasza:

Én lehálóznám ragasztóval a falat és léccel leellenőrizném a síkokat.

A szeletelt tégla nem igazán méretpontos, így zsinórral, vagy felrajzolt jelekkel mindig az adott téglasor felső fugáit akarnám szintben tartani.

Az impregnálás hasznos a víz-lepergető hatása miatt, amit 3-4 évente érdemes 1 rétegben újra lekenni, ha azt vennéd észre, hogy újra szívóvá válna.

A zsákos anyagot fugapisztolyból, vagy cukrászzsákból érdemes adagolni, hogy ne kenje össze a téglát. Várni vele picit a lemosás előtt, amíg a nedvesség megszűnik róla és aztán több féle technikával, sok féle mélység kialakítható.

Ne csináld felmelegedett felületre, vagy tűző napon. Ha nincs más lehetőség, napernyő vagy kifeszített háló is jó lehet.

Annyi ragasztót keverj egyszerre amit kb. 1 óra alatt el tudsz használni

A tégla hátulját is kend meg ragasztóval felrakás előtt, hogy mindig friss legyen a kontakt.

2021. jún. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ismerkedj meg a Delap burkolóval, műanyag ugyan, de olcsó és mutatós.
2021. jún. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1es. Köszönöm a tippeket.

Hálózni nem terveztem ugyan, de végül is igazad van, mert ha már glettelem, érdemes azt is fogassal felhordani, és lehálózni.

A többi amiket írtál, megerősítés volt számomra.

a vízszintes fuga távolságot úgy terveztem tartani, hogy a felragaszot sorra teszek egy centis lécet, amire ültetem a következő sort.


#2es. A Delap-ot nem ismertem.

De tetszik, hogy minimális vastagságú, és könnyen lehet vele dolgozni. És a fugázás sem bonyolult vele. Utána olvasok, és ha van olyan termékük, ami a tégla külső szelethez hasonlít, meglehet, hogy ezt választom.


Köszönöm nektek a tippeket, ment a pozitív értékelés. :)

2021. jún. 20. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!