Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen fűtés kiépítése lenne...

Milyen fűtés kiépítése lenne a legjobb?

Figyelt kérdés

Ház vásárlás előtt állunk. Van egy kb 64 négyzetméteres ház 90%os készültségi állapotban. Két kisebb szoba, egy nagyobb szoba, nappali-konyha és fürdő. A gáz nincs bent a telken. A tulaj azt mondja, hogy (szerinte..) 1,5M-ból be lehetne fejezni.. és inverteres klímával H energiával tudnánk fűteni és (viszonylag) nem olyan drága kiépíteni, mint mondjuk a gázt. Semmi közöm ehhez a témához, ezért kérnék egy kis segítséget, véleményt. :/

Mit gondoltok?



2021. jún. 27. 15:30
1 2
 1/15 mindentudó99 ***** válasza:
41%
Szerintem sokkal jobb a raditoros gáz fűtés. De abban igazad van ha még a telken sincs benn a gáz klíma kiépítése biztosan olcsóbb lenne . Kellene vagy 4 klíma az egy milla kb. A gáz jóval többe lenne. A különbség hogy klímához rendes szigetelés is kell a házra különben nem sokat ér.
2021. jún. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy áll most?

Mert gyanus a 90%, ha még a fűtés kérdés?

2021. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Azt elfelejtettem leírni, hogy tégla építésű, és szigetelve van a tulaj elmondása alapján.


A padlók burkolását nekünk kellene befejezni, plusz kerítést építtetni, illetve a fűtés. Ezek a “nagyobb”dolog várnak ránk. Fehérre vannak festve a szobák, azokat tetszés szerint festeni. Plusz a konyhát berendezni majd. A telefonban azt mondta, hogy a festéshez levették a radiátorokat. Szóval akkor azok lehet már megvannak.


Még csak egyszer beszéltem vele telefonon, szeretnénk majd jövő héten megnézni a házat. Csak tartok tőle, hogy sokat kellene még költeni rá, ez a 1,5m amit mondott szerintem nagyon kevés..

2021. jún. 27. 16:03
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek oda egy olyan szakértővel, aki meg tudja mondani kb mennyit és még mit kellene csinálni a házon és mennyi pénzért. Rengeteg ember úgy megy ingatlant nézni, hogy specifikus vagy általános szakértővel látogat el, aki tud válaszokat adni. (Sokan pl statikussal mennek, de ez csak egy példa.)
2021. jún. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! Van a családban egy építőiparban dolgozó ember, őt hívtuk el magunkkal. De lehet, hogy hívunk majd rendes szakértőt is igazad van.


Ilyen esetben milyen szakember tudna segíteni?

2021. jún. 27. 16:25
 6/15 mindentudó99 ***** válasza:
47%
Másfél milla már semmi manapság. Ha ki van építve a radiátoros rendszer akkor inkább a gázt köttesd be. De ha se fűtés se burkolatok. Akkor inkább minimum 3 milla kell ha nem több ezeket megcsinálni.
2021. jún. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Több ellentmondást vélek felfedezni.

Ha van radiátor akkor milyen fűtését kell (még kiépiteni).

Kazánt + gázt bekötni? Helye megvan?

Ha nincs akkor nem is értem.

2021. jún. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Képeken csak annyit látni, hogy lyukak vannak a falban, gondolom a csöveknek.

A gáz nincs a telken bekötve, elvileg az utcán van a csonk, vagy hogy mondják ezt.

Van egy kis kazánház féle felépítve, azt mondta a fickó oda lehet kialakítani a kazánt. A telefonban pedig azt mondta a radiátorok a festés miatt le lettek szerelve. A képeken nem látni a radiátorokat, se a kazánt. Szóval többet nem tudok mondani sajnos.

2021. jún. 27. 18:02
 9/15 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Jobb ha körülnézel. Mi az hogy az utcán van a csonk?'Az utcán nincs csonk fővezeték van. A csonk ha van az udvaron belül van. El kell menni megnézni és vigyél valakit aki jobban konyít hozzá nehogy átverjen. Eleve az se igaz hogy másfélből ne lehet ffejezni. Ki tudja milyen hiányosságok vannak még. Nincs kész tehát tervnek engedélynek is utána kell nézni
2021. jún. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"Van egy kis kazánház féle felépítve, azt mondta a fickó oda lehet kialakítani a kazánt."

Be is van csövezve? Nem igazán tiszta.

Túl sok a bizonytalanság.

Ez így biztos nincsen meg 90%!

És az is biztos, hogy nem 1,5millió lesz.

Ha be van csövezve a központifűtéshez akkor nem értem a klímás ötletét.

Ha meg a klímához is be van csövezve akkor meg pláne nem értem (vagy az nincs kiépítve?)

2021. jún. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!