Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vályogfal hálózása, glettelése...

Vályogfal hálózása, glettelése (beltér)?

Figyelt kérdés

60 cm vastag vályogfalú ház belső falán az alapvakolat ki lett javítva, de az egészet egybe kellene fogni dryvit hálóval (telibe hálózni).


Az alapvakolat rabichálóval megerősítve került fel a falra (ezek csak a régi, lejött vakolat javításai).


Festés előkészítéséhez szeretnénk glettelni, hálózni a falat (teljesen száraz a vályog!).


Milyen anyagot / márkát javasoltok telibe hálózáshoz, majd azt követően vékonygletteléshez? Ami valamelyest páraáteresztő is (ez lenne a lényeg)!


Köszönöm!



#vályog #Vályog glettelése #Vályogfal javítása #Vályog glett #Vályog dryvit #Vályog hálózás
2021. jún. 29. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meszes glett, ezt használták eredetileg (mész+gipsz).
2021. jún. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az alá is tehető dryvit háló (hagyományos műanyag, fehér, "aprólyukú") vályogfal esetén (továbbra is beltér)?
2021. jún. 29. 09:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok neked túl nagy hülyeséget írni, mert én a gyakorlatban még soha nem csináltam, de szomszédom aki egy profi, az mésszel és fehér cementtel glettelte a házát. Kívül-belül.
2021. jún. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, bár azt sem értem, miért kell valamit telibe hálózni újabban.
2021. jún. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mert egy kb 70-80 éves házról (és ugyanennyi idős vakolatról) van szó.


A vályogfalon lévő vakolatból az lett leverve és kijavítva, ami viszonylag könnyen leverhető volt (málló, laza), Baumit Manu 4-es kézi durva vakolóhabarccsal javítottuk.


Azonban a falon maradó többi régi vakolat jó állapotú, csak kopogtatásra néhol üreges hangot ad, de alapvetően jól tapad a vályogfalra továbbra is.


Ezek egybefogatása érdekében szeretném lehálóztatni gletteléskor az összes falat telibe, hogy ne kelljen mindenhonnan leverni a régi vastag vakolatot (ahogy néztem, pelyvás / szalmás vakolat), mert akkor az összes falat újra kellett volna vastagon vakolni, aminek a költség-vonzata is valószínűleg elég borsos lehet.


Ha tudtok ajánlani konkrét glett nevet, márkát (ár-érték arányban jót), köszönettel veszem!

2021. jún. 29. 09:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!