Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a legjobb megoldás vizes...

Mi a legjobb megoldás vizes falra?

Figyelt kérdés
Megvettünk egy 100 éves kis lakást és teljesen fel szeretnénk újítani, de nagyon az alapoknál kell kezdenünk, mert még a víz sincs bevezetve. Mielőtt a falnak neki állnánk gondolom a vizet kéne behozatni. Ha a víz már bent van szeretnénk kezdeni valamit a vízes fallal. Sok megoldást hallottam a szellőző csövektől elkedzve az injektálásig vagy a vakolat leverese tégláig majd ujravakolni valami speciális cuccal stb.. De engem érdekelne kinek mi vált be, illetve aki tapasztalt burkoló (ha jól tudom ezzel burkoló foglalkozik) annak mi a legjobb meglátása, melyik a legtartósabb megoldás?

2021. júl. 18. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

"ha jól tudom ezzel burkoló foglalkozik"

Nem jól tudod, a burkoló az üzemi víz elleni (jellemzően kent) szigeteléssel foglalkozik.

Erre egyetlen egy hosszútávú, jó megoldás létezik.

Új talajnedvesség elleni szigetelést kell készíteni a falak alatt (majd az aljzatok alatt is).

Erre is van több megoldás falátvágás, sajtolás, aláfalazás stb.

2021. júl. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

1# ha már említetted az aljzatot is, amit össze kell kötni a faléval.

Javasolnám a kérdezőnek, hogy ezzel kezdjen.

2021. júl. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Így van semmi felújításba ne kezdj míg a vizesedést meg nem oldottad.
2021. júl. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Fal típustól függ, milyen talajvízszigetelési módszert kell alkalmazni.

Tégla, beton vagy valamilyen terméskő épületeket elég jól lehet víz szigetelni. Ellenben a vályog vagy vert falakat nem, vagy csak olyan összegekért lehetne szigetelni ami többe kerülne mintha lebontanák és újra falaznák az épületet.


Javaslom hogy erre szakosodott cégek vagy kivitelezők véleményét kérd ki, ne a szomszéd Pista vagy a burkoló Laci mondja meg.

2021. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Jó tanácsokat kaptál, mindegyikre ügyelj, de mindenek előtt a nedvességet kell kiküszöbölni.
2021. júl. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!!! Megfogadom a tanácsokat! :)
2021. júl. 20. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!