Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Statikus nem vesz eszre...

Statikus nem vesz eszre szarvas hibakat akkor azert felelossegre vonhato ha utolag baj lesz?

Figyelt kérdés

Hibak miatt hivtuk ki. Repedesek, stb.


Nem vette eszre a monolit fodem resznel, szerte szet van repedve vekonyan a vakolat. Fel kellett volna allni egy letrara vagy szekre. En bontottam ki utolag, van ahol gyenge, porzik a beton, van ahol a betonon is van repedes a vakolat alatt.

Telefonon jeleztem a cegnek meg neki is. Ott mondta, hogy akkor oda is ad megoldast. (Meg mar nem nezte, csak igy bemondasra)

Az irasos szakvelemenyt a szemle utan 2 hetre kaptam meg amikor mar masodjara erdeklodtem.

Persze ezt a fodem hibat kihagyta belole.

Most meg kuzdok veluk par sort, de mi van ha tortenik valami a fodemmel, pl a gyerek fejere esik egy darav beton? Akkor az is felelosseg, hogy nem vette eszre nem? Csak kivancsisag.

Majdnem 200e volt a vizsgalat. Nem vagyok tul elegedett, igy is ugy ereztem, hogy nekem kellett mutogatnom a hibakat. Pl amikor el akart setalni egy tarto oszlop mellett ugy, hogy fel se nezett ra. Pedig egy b...tt nagy repedes volt azon is.


Minden mernok ilyen aki statikai vizsgalatot vegez?



#statikus #Statikai vizsgalat
2021. aug. 5. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Jobban jártál volna ha egy hozzáértő kőművessel nézeted meg, aki valóban ért hozzá és ránézésből megmond minden hibát.
2021. aug. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Egy ház hibamegállapításához gyakorlati szakember kell, nem pedig egy íróasztal mellőli "elméleti" statikus aki csak a diplomáját tudja lobogtatni és úgyis kidumálja majd magát.

Hívjál egy valódi szakit.

2021. aug. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Teljesen megértelek, nálunk kettő statikus is volt, de azon kívül hogy ez nem fog összedőlni, semmi mást nem tudtak mondani. Én nem kértem írásos véleményt, de sztem nem is lett volna értelme. Gondolom a szakvéleményük olyan h azért felelősséget nem vállalnak, de egy jogász tudná megmondani.
2021. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szakvéleményért felelősséggel tartozik!
2021. aug. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen felelősséggel tartozik a szakvéleményért. Méghozzá akár büntető felelősséggel is.
2021. szept. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!