Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 10 emeletes panelház tetőjének...

10 emeletes panelház tetőjének biztonságossá tételével, korlát kiépítésével milyen vállalat foglalkozik? Hol tudnék a kivitelezésről informálódni?

Figyelt kérdés
Tudtommal amennyiben biztonságossá lehetne tenni a tetőt, semmi akadálya nem lenne annak, hogy a lakók kimehessenek oda, elvégre osztatlan közös tulajdon. Amennyiben elég információt sikerülne összegyűjtenem a témával kapcsolatban, a következő közgyűlésen felvethetném az ötletet, és ha a tulajdonosok hozzájárulnak közös költségből megépíttethetnénk. Tudom, nem lenne ilyen egyszerű, sok buktató van, de szeretnék informálódni, csak nem tudom hol kezdjem. (Ezért kezdem gyk-n :) )

2021. aug. 23. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Es ki akarna kimenni oda? Felelmetes... Nalunk le van lakatolva,ami nem tudom szabalyos-e? Menekulesi utvonal miatt. De a kozos kepviselo azt mondta,nem meri nyitva hagyni,nehogy valaki miatta haljon meg vagy ugorjon ki.
2021. aug. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben támogatnám az ötletet, én is 10 emeletesben lakok. Nekünk egyébként ki van alapból építve korlát, mert több tömbből áll a ház, és ha az egyikben elromlik a lift, akkor a szomszédos épületét használják, és a tetőn keresztül mennek át. Tehát elviekben van egyfajta folyosó, ami biztosnágos, ennek ellenére nem láttam, hogy bárki is kimenjen a tetőre csak úgy szórakozásból, főleg, hogy normál esetben zárva van. Ami miatt szerintem nem engedélyezik, az, hogy a tető olyan anyagból van, ami ha járnak rajta, könnyen megsérül, ezáltal pedig beázást okoz. A másik meg, hogy (tisztelet a kivételnek) a lakók kb semmit sem támogatnak. Nálunk akartak fűtéskorszerűsítést, kamerát a liftbe, de mindig minden le lett szavazva... Ennek ellenére sok sikert, és ha jutsz valamire írd meg ide, mert maga az ötlet tök jó:)
2021. aug. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 qkker1 ***** válasza:
Kell egy jó lakatos, aki korlátot csinál, és egy szigetelő, aki a rögzítéseknél kijavítja a megsérült szigetelést.
2021. aug. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Plusz egy burkoló, mert valószínűleg a tető borítása (vagy legalábbis annak jórésze) nem arra van kitalálva, hogy azon mászkáljanak, napágyat állítsanak fel stb. Hosszú távon nem biztos hogy bírná.
2021. aug. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi gyors válaszokat! :) Nálunk is lakatolva van az ajtó a tetőre, tudtommal a közös képviselet felelőssége, hogy ne tudják veszélyhezetbe hozni magukat a tetőre kívánkozók, ezért van a lakat. A 10.en van egy menekülési útvonal, egy a tömböket összekötő folyósó, ezért nincs szükség a tetőhöz kinyitni az ajtót.
2021. aug. 23. 23:45
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Öngyilkos jelöltek vagy gyerekek miatt nem fogják kivitelezni engedni.

Milyen spec rácsot korlátot raknának, ki garantálja, hogy egy lökött mai gyerek nem mászik át rajta és leesik. Rögzíthető ez a speciális korlát, megfelelő teherviseléssel?

A tető nem járható kialakítású, így arra plussz nagymennyiségű extra rétegek kellenek. És a felső lakóknak így is a beázás plussz veszélyei miatt vagy a zaj miatt nem engedik meg.

2021. aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Öngyilkos jelöltek vagy gyerekek miatt nem fogják kivitelezni engedni.


Milyen spec rácsot korlátot raknának, ki garantálja, hogy egy lökött mai gyerek nem mászik át rajta és leesik."


Mondjuk ilyen szempontból nem értem, hogy ez miért lenne rosszabb, mint mondjuk a 9. emeleti erkélyek "sima" korláttal, amiből kismmiló van az országban?

2021. aug. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a tulajé, a tető meg közös. Ha a tetőn történik valami, azonnal papírral kell mindent igazolni, azt is amit nem tud senki sem. Aztán a kivitelezőt rángatják, hogy mi alapján miért így csinálta.

Ezért nem fogja elvállalni senki sem.

2021. aug. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8: Tőlünk kb. 100 méterre van egy utca, ahol az összes 10 emeltes társasház (kb 7-8 darab) összes emeletén nyitott egy oldalról a lépcsőház (tehát közös terület), és egy normál magasságú, egyszerű korláttal (fém váz, közötte fémhálós üveg) van megoldva. Ott valahogy ez nem okozott gondot. De nyilvános épületekben, pl besárlóközontokban, közintézményekben stb. sem szoktam semmilyen speciális korlátot látni 3-4-5 emelte magasságban.
2021. aug. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!