Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megéri megvenni egy olyan...

Megéri megvenni egy olyan üdülőövezeti telket, ami hegyoldalban van, és csak kézi erővel lehet felvinni a szükséges építőanyagokat? És màr maga a víz bekötése is 1 millió forint?

Figyelt kérdés

Csak egy kis könnyűszerkezetes, vagy fahàzikó is jó lenne a telekre, de elég rossz a feljutàs, mmint egy rozoga kő lépcső van, mert borospince van alatta.. Nem tudom, anyagilag ez hol àllna meg, mert a villany bevezetés nem tudom mennyi, plusz csak emésztőt lehetne. Elég szűk utca, szóval a szippantós kocsi, meg az egész építkezés kicsit nehézkes lenne emiatt is.

Amúgy a telek, 2 millió fölött van nem sokkal,és elég jó, lakott, de nem túl forgalmas helyen. Köszi előre is!


2021. aug. 31. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kézi erővel odahordatni az anyagot nagyon sokba fog kerülni.
2021. aug. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt mi hordanànk oda...
2021. aug. 31. 14:39
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha a finanszírozásban nem gond az üdülőövezeti besorolás, és a kötelező közműveket oda lehet vinni, valamint bírjátok erővel akkor megérheti. Függ az összképtől: mennyi a telek, mi lesz rajta, jó e a környezet, ott akartok e lakni, vagy csak hétvégi ház stb? Sok a tényező.....
2021. aug. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Minek egy olyan megközelíthetetlen ingatlant milliókért megvenni, amelyik egy szakadékra hasonlít és csupán hátrányai vannak?!
2021. aug. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, én imàdom azt a környéket, ott képzelem el az életemet...2,6 millió a telek, de ez még irànyàr, elvileg. Fahàz vagy könnyűszerkezetes, vagy ami a legolcsóbb, az kerülne rà.
2021. aug. 31. 17:21
 6/11 anonim ***** válasza:
A fizikai munkából sokat tudtok vállalni, szép a környezet, szinte ideálisnak ecseteled, akkor a többi csak a pénztárcád függvénye. Gondold át a szippantókocsi, egyéb teherautók be- és kijutását és építkezz.
2021. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
"Elég szűk utca, szóval a szippantós kocsi" full szennyvízes putris fertő ott az egész , nem szippantat ott senki . én ilyen helyen megkérdeztem az ott lakókat mennyi a szippantás lövésük nem volt róla
2021. aug. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hegyoldalba lépcsős alapozás szükséges, mert máskülönben idővel elcsúszik a ház. Semmikém nem szabad egy régi épület tetejére ilyen helyzetben építkezni!!

Ilyenkor érdemes alá garázst vagy egyéb tárolót rakni, esetleg úgy mint a szüleim beépítik a földszintet a hegyoldalba. Náluk a tetőtér van szintben az úttal, és a garázs a "padláson" van :) Náluk nem lépcsős alap van, viszont elhordtak egy "hegyet" mire síklett a talaj. Talajmechanika alapján 150x50 cm az alapozása körben (nekem sík területen 110x50), a földel körülvett falak 30-as zsalukövekből épült jól bevasalva, majd elé került még 10 cm porotherm válaszfal tégla. kívülről víz szigetelés szűkséges drain csövezéssel és drain lemezeléssel. belül zsalukő és a porotherm tégla között szintén víz szigetelés van. A többi része a háznak ugyan olyan mint bárhol. Viszont az alsó sint kb 2x annyiba került, mintha sík területen épült volna meg.


Építőanyag:

A fa is nagyon nehéz tud lenni, de gondolj bele mire talicskázol fel 30-40 m3 kavicsot, ehhez kb 3 tonna cementet. Persze megoldható. Szüleimhez se tudott oda állni a mixer + pumpa, ahogy a beton áthidalókat is az utca elején rakták le... Szóval náluk is kézi erővel készült szinte minden.

2021. szept. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak éppen annak idején még nem aranyárban volt az építőanyag és nem aranyáron jöttek a mesterek sem.

Ha sikerül is találni anyagot, szállítót és szakembereket, a végére pont annyiba fog kerülni, mintha normális helyen egy normális házat építettetek volna.


Utána már csak azért kell drukkolni, hogy a legközelebbi zuhitól meg ne induljon a ház a hegyoldallal együtt.


No de hajrá!

2021. szept. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megmondom őszintén, én olyan naív voltam az àrakat illetően, mert kb olyan 7-8 éve volt róla szó, hogy a telkünkre építünk egy kis hàzat, de az akkor valami.4 millió körül lett volna, azt hittem, most rosszul leszek, amikor meglàttam az àrakat, hogy 10 millió alatt nem lenne ott semmi....:(
2021. szept. 6. 23:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!