Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vidéken 150 millió forintból...

Vidéken 150 millió forintból milyen kertes házat lehetne építtetni?

Figyelt kérdés

[link]

Valami ilyen kijönne belőle?


2021. szept. 20. 17:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
20%

#10


Savanyú a szőlő. Igaz?

A csóringer panelproliknak nem jön be ez a stílus.

Igaz, nem is te vagy a célközönség.

2021. szept. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
54%

A vidék elég tág fogalom, egy borsodi zsákfalu szélén vagy győr felkapott részein nagyobb különbség van, mint az átlag vidéki és fővárosi ingatlanárak között.

De szerintem 30 millióból biztosan tudsz venni egy normális telekt mindnestül. Akkor marad 120 millió a házra.

Egy valamivel átlag fölötti színvonalú, jól felszerelt, magas energiahatékonyságú téglaház is kijön maximum 500 ezer/ nettó nm áron. Tehát egy nettó 240 nm-es ház, komolyabb flancolás (medence, minden fürdőben jacuzzi, borhűtő pince stb.) tokkal-vonóval bőven kijön ennyiből.

2021. szept. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#11: Nézd, az ízlésre azt szokták mondani, hogy szubjektív (ami nem igaz, hiszen valakinek vagy van ízlése vagy nincs), de az, hogy egy sötét börtöncellában ücsörögsz, ahova soha nem süt be a nap vagy egy szépen benapozott szobában (ez is a neve: nappali) az még csak nem is ízlés kérdése, hanem azé, hogy az építész tervezett-e ablakokat az épületre.

Persze ha valaki a Sims nevű videojáték karaktereinek akar otthont tervezni el lehet tekinteni olyan apróságoktól, mint a természetes fény kalkulálása (legutóbbi ismereteim szerint ezek a virtuális lények egy ilyen házikóban is magasan tudják tartani életpontjaikat) vagy az utcaképbe illeszkedő homlokzat, de egy építészeti szakon valószínűleg már első félévben kivágnák az ember fiát egy ilyen épülettervért.

2021. szept. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet megítélni, mennyibe került. Mi van benne és a többi oldalon, mekkora. Lehetett kevesebb és lehetett több is.

Nekem is nagyon bedobozolt tervezésű. Szerintem is sok a tető, kevés az ablak (bár gyanús, a többi oldalon kompenzálják), minden túlzottan be van kerítve oldalt és felül, még szerencsétlen növények is. Sok benne a felesleges cikk-cakk. Vannak bőven hasonlók itthon. Nekem inkább a félreértelmezett modern-mediterrán jut róla eszembe a cserepek miatt, és a tervező felé az a brief, hogy ne kelljen sokat füvet nyírni és locsolni, és abszolút uraljon mindent a tulajdonos a telekhatáron belül, ne pedig ő alkalmazkodjon a tájba, és persze senki ne lásson be a várba, meg az autó a kedvenc családtag :) Persze elfogadnám, eladnám, aztán építenék vagy vennék olyat, ami nekem tetszik :)

2021. szept. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Már hogy a fenébe ne jönne ki ilyen 150-ből! Testvéremék 2 éve építkeztek, vidék, megyeszékhely melletti kisváros. 35 millió volt egy 120nm-es ház, mindennel együtt. Azért ENNYIT nem drágultak az ingatlanok 2 év alatt.
2021. szept. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Amit 7-es valaszolo linkelt azok mind kamu àrak. Brutto alapteruletre ertendok es netto àrak es nincs benne kismillionjarulekos koltseg

Pluszban mèg at is vernek par helyen es plusz penzt kernel majd…

Nekem nem voltak hajlandoak ajanlatot adni a hozott kesz tervemrenpedig szemelyesen targyaltunk se ereztek h engem nem tudnak

Majd lehuzni de meg erre sem volt ver a farkukban h megmondak, inkabb csak igergettèk az ajanlatot…

2021. szept. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mellesleg a linkelt kepen talahato haz kb brutto 700.000 ft per hasznoa akapteruletbol siman kijon kertestul keritesestul.
2021. szept. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy miből építkezel (milyen építőanyagokkal), de amúgy simán kijön! Én például Velencén lakom, ami az ország legdrágább helyei közt van, és annak is egy jóval frekventáltabb helyén találtam ezt a hirdetést, vadiúj építésű, és hasonlít is a Te linkedben lévőre!

[link]

2021. szept. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!