Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A szomszéd ablakától fél...

A szomszéd ablakától fél méterre levő kerítés milyen magas lehet?

Figyelt kérdés

A rajz szerint adott a helyzet: [link]


Milyen magas lehet a kerítés törvény szerint? 180-cm magasra szeretnénk, de a szomszéd kifogásolja, hogy kitakarná a fényt az ablakától. Igaza lehet?


2021. szept. 26. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
A helyi közigazgatáson kell megkérdezni, nem egységes a szabályzás. De ez garantáltan nem engedélyezett, gyakorlatilag be lenne falazva az ablaka!
2021. szept. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én nem tudom te hol látod azt, hogy befalaznám az ablakát.
2021. szept. 26. 11:33
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Település neve?
2021. szept. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tatabánya. Sajnos nem találtam meg online a rendeletet.
2021. szept. 26. 12:02
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

Ezt az ablakbefalazós dolgot én se értem :D Amúgy ez alapján a rajz alapján olyan magas lehet amennyit a helyi szabályzás engedélyez.


Pl ez nálunk 220cm, plusz szögesdrót, mellesleg legtöbb helyen még a kerítésre is engedély kell, szóval azt is kérdezd meg, illetve kérj rá engedélyt ha kell.


Nálunk a nemrég vett háznál pl egyik szomszéd ablaka telibe az udvaromra néz,sima drótkerítésen keresztül, még nem volt időm megcsinálni a kerítést, de nálunk 200cm, szürke beton kerítés lesz, vagy lemez.

2021. szept. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a a 180 cm-es magasság beleférhet. A jelenlegi kerítés 120 cm magas, de ezt mi nem tartjuk elég magasnak. Az a tervünk, hogy egy 180 cm magas nádkerítést húznánk a mostani kerítésre. A szomszédnak ez nem tetszik, mert szerinte kitakarja a konyhájukban a fényt. A kerítésünk nem is az ablaka előtt fut, hanem ahogy a rajzon is látszik az ablaka mellett. Érdekes, hogy az 1 hónapja kivágott 3 méter magas fa nem takarta ki a fényt ami viszont az ablaka előtt volt.:D Na mindegy...
2021. szept. 26. 12:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor a főépítészi irodától kell megkérdezni:


Irodavezető: Földi Zoltán Attila

Cím: 2800 Tatabánya, Fő tér 8.

Telefon: 06-34/515-727

Email: foepitesz@tatabanya.hu

2021. szept. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Általában 2 méter magas átlátszatlan kerítés építhető a telekhatárra.

Jó hogy nem majd a gyümölcsfáidat is kivágatná.

Csak javaslom, hogy valami komolyabb kerítést csináljatok, mert a nád nem tartós, kifakul és ronda lesz.

(Ráadásul gyúlékony.)

Egyszer kell egy tartósat csinálni és meg lesz a nyugalmatok, a hülye szomszédoktól.

Nálam kb. 3 méter magas körben a kerítés, + a sövény még kb. 50 cm.

2021. szept. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!