Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nyitott kocsibeállónál mi a...

Nyitott kocsibeállónál mi a helyes réteg rend? (több lent)

Figyelt kérdés

A szarufákra kerül a lambéria felülről hogy látszó gerendás legyen, erre jön az ellenléc, tetőléc, és a hullámlemez.

A kérdés az hogy a lambéria és az ellenléc közé kell e tenni tetőfoliát?



2021. szept. 30. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Nyitott kocsibeállóra szerintem egyáltalán nem kell fólia. Én nem tettem az biztos, teljesen jó már sok éve.
2021. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam sincsen fólia, viszont a hullámlemez alatt szabadon van.

Nálad viszont mindenképpen tennék tetőfóliát, mert ha bárhol beázik majd -esetleg- a hullámlemez, akkor a víz nem igazán tesz jót a lambériának.

2021. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez rajtad múlik. Itt ugye csak arról van szó, hogy az eső ne essen át, bejutva a szarufákhoz.


Elvileg a hullámlemez ezt megoldja.

Viszont ha megsérül, elhajlik, rosszul rakják fel, azért előfordulhat, hogy mégis átszivárog. Ezt lehet bebiztosítani egy akármilyen fóliával.

2021. szept. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért én csak tennék fóliát a lemez alá. A lemezen lecsapódik a pára és fólia nélkül a lambériára csöpög a víz, amitől néhány év alatt elrohad a szerkezet.
2021. szept. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!