Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tégla családiház süllyedt...

Megmondó1 kérdése:

Tégla családiház süllyedt alap újra alapozása, többi lent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy 70 éves tégla családiház.

A szobám tűzfala alatt a beton megsüllyedt 4 méteres szakaszon.

Volt egy csőtőrés kb 10 éve, azóta áll fent a probléma.

Repedt a mennyezet, repedt a fal, kb 1 centis repedésekkel.

A szobám talaja hajópadlóból áll, amerre süllyed a ház, kb 10-15 centivel lejjebb van.

Öregapám halála 30 évvel előtt megcsinálta a nappali főfalát teljesen újra, lebontotta a falat, felverte a régi alapot, majd újra alapozott és újra falazott. Egy szál repedés sincs mai napig.

Most a hálószobán van a sor.

Nem vagyok statikus, sem építőipari szakember, de konyítok a dolgokhoz javarészt, mert dolgoztam építőiparban jó pár évet.


Ezt az opciót látnám legreálisabbnak:

1.)

- Szakaszos utólagos alapozás, azaz 4 métert elosztanám 3 csíkra, azaz durván 1,30 méterenként csinálnám azt hogy alap mellett jobbról és balról kiásnám a földet, majd feldúcolnám a mennyezetet, hogy ne szakadjon rám, felvésem/feltöröm a régi sávalap betont, majd vasalás,zsaluzás és betonozás.

Ezt így folytatva a másik kettő részen is.


Hallottam injektoros utólagos alapozásról is, de annak az ára a hegyekben van.

Jó magam egy fiatalkorú huszonéves srác vagyok, örököltem, ez az egyetlen házam van. De költenem kell rá. Nem vagyok gazdag, így ezért nem is tudok hú de nagy beruházásokba bele kezdeni.

Olcsó, praktikus, megbízható megoldást szeretnék.


Kinek milyen ötlete van e-téren? Valaki foglalkozott már ilyen problémával? Hogyan orvosolta/Hogyan orvosolná?

Jól gondolom azt hogy épületszerkezeti átalakítást kell igényelnem? (Több helyen olvasva...)


Én magam csinálnám meg az tapasztalt kőműves ismerősömmel. (Ács és tetőfedő a szakmám)

Kb, milyen költségekre számolhatnék?

Mindenféle ötletet szívesen veszek.

Köszönöm



2021. okt. 9. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a régi alap felázott a föld akkor zsugorodni fog, majd egy idő után beáll. Úgy szokták ezt a problémát orvosolni, hogy a cementet injektálnak a földbe és teherviselővé teszik. Ha kibontod az alap mellett a földet és mellé illetve alá betonozol, akkor lehet hogy még jobban megrogy a fal. Ez a fal terhelt főfal vagy csak a saját súlyát tartja? Ha terhelt, akkor nagyon nehéz egy rossz alapot kijavítani, mert ilyenkor az a járható út, hogy a szoba szerelőbeton feltörni, majd csinálni 2 pontszerű alapot ami az állványzatot megtartja, majd a födémet I gerendával alátámasztani és picit megemelni, majd ha a fal tehermentesült, akkor lehet javítani. Látni kéne a képeket is, milyen irányba futnak a repedések.
2021. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Írhatok privátban?!
2021. okt. 14. 15:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen
2021. okt. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!