Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha az utcában megtalálható a...

Ha az utcában megtalálható a víz/villany/gáz de a telken belül nem akkor átlagosan mennyibe kerül ez a három bevezetése?

Figyelt kérdés
Egy telek összközművessé tevése, ha az utcában mind a három megtalálható. Átlagos ár érdekel.

#gáz #villany #víz #telek #öszközmű
2021. nov. 5. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Engedély ár + egy markoló ami kotor egy árkot az utcából a telekhatárig ahol szépen elhelyeztek egy vízaknát, egy T csonkot a szennyvíznek (néha annak is kell akna), egy ízléses csatlakozó dobozt (a villany osztozhat a telekommunikációs kábelekkel két külön táblán) meg egy gáz átvételi pontot. 100-300 ezer forint között bárhol lehet bonyolultságtól függően.
2021. nov. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Villany: szabványos doboz, légvezeték. Víz, szabványos akna, ásás, rákötés. Gáz, nem tudom, hogy gázterv nélkül mit, meddig. Csak csonk?

Úgy úgy 600ezertől felfelé.

2021. nov. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Villany kb 200.000

Viz a vizora akna kiepitesevel egyutt kb 250.000 ft

Gazt nem tudom

2021. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Villany 1 fázis 150 ezertől, 3 fázis 200 000 től

Víz 250 ezertól

Gáz ha csonk sincs a telken kb 350-400 000 től ha van csonk 250 ezertől

2021. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kivitelezőfüggő. Ahol haszonnal adhatók-vehetők a telkek(ingatlanok) ott drágább, mert ott nagy rájuk a helyi kereslet.

Keress olyan kivitelezőt, aki olyan helyen van, ahol kisebb rá- a kivitelezésre - a kereselet.

Ez egy SZABAD piac, (terv alapján) BÁRKI végezheti a melót.

A többletköltségek a kivitelezés árából BŐVEN visszajönnek !

2021. nov. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Víz: 60-70000 egy szabvány akna ezt neked kell letenned, kiáshatod, vagy hívhatsz gépet. Én csak ezért nem hívnák. Vízóra felrakása rákötéssel kb 60000. Nekem Iker óra 40000, kb 6 hónap alatt bekötötték.


Csatorna nagyon változó attól függ melyik oldalon van a gerinc, 150-300000 között. nekem 260000, 1 évnél járok és fogalmam sincs mikor érnek ide.


Villany: már csak földbe rakott szekrényt engedélyeznek ami átlagossan lerakással szerelvényekkel 250000, ha 1x32A-t és max 15 méter van a szekrény és az oszlop között. Nekem 3x25 A, 450000, és 1,5 év a bekötése, egy engem is érintő hálózat fejlesztés miatt. Még kb 9 hónap és meglesz...


Gáz ingyenes 200 fm.ig, de csak akkor ha ezzel fűtesz! Ha csak akarasz egy csonkot akkor fizetős, meg akkor is ha csak főzni szeretnél vele. Nekem 0, min 1 év, nekem ismerőssel 4-5 hónap.

2021. nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Villany nem csak földi szekrénybe engedélyezett ! Szolgáltatói területtől függ mvm és eon területen hagyományos is van , edf-nél szokás földbe rakni
2021. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6 vagyok!

Köszi a felvilágosítást :)

Én e-on területen lakom, és a regisztrált villanyszerelő azt mondta nekem, hogy idén nyár közepe óta már nem rakhatják le a hagyományos álló szekrényt. Nekem is jobban tetszene a hagyományos, mert nem izgat hogy néz ki, a másik meg hogy kb 100000-el olcsóbb.


Nemrég beszéltem az egyik lakóval az utcában, nekik idén márciusra ígérték a hálózat fejlesztést. Én meg említett, hogy nekem 2022. szeptembert Írtak! Így, ha minden jól megy a héten fellázad az egész utca az e-on ellen, mivel mindenki igényelte már a hálózat bővítést. És ez a 1,5 éves csúszás kiverte a biztosítékokat. Jelenleg 2 év telet el az első hálózat fejlesztési igény leadása óta.

Nekem meg a hőszivattyú matt a többiekhez képest extrém nagy az energia igényem. 2x25A+1x32A. Jelenleg 1x16A tudnak adni mindenkinek!!!

2021. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!