Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan tömítsem el a hézagot...

Hogyan tömítsem el a hézagot két hullámpala között melyek egymásra merőlegesek?

Figyelt kérdés

A sufniba váratlanul olyan dolgokat kellett elhelyeznem hely hiányában, ami porra és hideg szélre/huzatra érzékeny. A sufni külső fala és a teteje is hullámpala, ahol is a tető pala hozzáér a fal palájához. Szeretném a két pala közötti réseket, fél színuszgörbe alakú lyukakat betömni, és e célra vettem egy Tytan STD PU Foam purhabot,


[link]


de amikor neki akartam látni a habszórásának, tanácstalan lettem, hogy hogyan tudnám úgy a habot felszórni, hogy közben a falon se belül, se kívül ne folyjon meg illetve le. Azon is filózok, hogy talán nem a legideálisabb purhabot vettem meg erre a célra, mert nem igazán tűnik jól ragadónak ill. ragasztósnak, mert talán ragadós hab itt jobban működne.


Milyen technikát vagy módszert javasolnátok ebben az esetben?



2021. nov. 8. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valamelyik oldalon felszerelsz egy derékszögű takarólemezt és tömitted .
2021. nov. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy pala szerintem kb. 5mm vastag. Arról a hab le fog folyni, nem tudod halmozni! Nem jó erre a hab! Takarólemez kellene! Vegyél valamilyen vékony lemezt. Fogj egy darab palát ha van, ha nincs, akkor tartsd oda a tetőn lévő palához és rajzold be rá a hullámokat, majd vágd ki dekopírfűrésszel, kapsz hozzá fémfűrész lapot! A függőleges palára ráhajtanod már nem muszáj, elég ha ráfekszik!

Egyébként ha szánsz rá pénzt, akkor megteheted pl. azt, hogy kívülről szigetelőlemezt (hungarocellt) ragasztasz rá. Abból is kitudod vágni a hullámokat, egyszerű otthon barkácsolni egy elektromos hungarocell vágót, de ilyen "játék" hungarocell vágót, ami neked bőven elégséges, 10 ezer forint körül tudsz vásárolni. A hullámokat tök egyszerűen megtudod jelölni, rányomod a tetőn fekvő pala végére, és át is van arra "rajzolva". Szerintem ide simán elégséges 5cm vastag hungi, olcsóbb is! Ha lehungizod, behálózod, behúzod, lefested, akkor azért az egy olyan épület lesz, ami már esztétikusabb. Ragasztást megteheted ragasztóhabbal, plusz minden táblát legalább 1 helyen csavard meg, ehhez lehet kapni tányéros rögzítőt, ami nem olyan, amit a téglánál lehet alkalmazni, hogy van rajta tipli is! Van olyan, ami csak egy korong, ezen átlehet dugni a csavart, esetedben szerintem vékony, 5-ös metrikus csavar használható a feladatra. Könnyűszerkezetnél ilyet szoktak alkalmazni!

Kapsz egy normális épületet! Ha úgy gondolod megérdemli, akár belül meg fel lehet csavarni gipszkartont is. Szerintem azt pedig simán feltudod önfúrós rigips csavarral, nem szükséges párnafázni! Ha nem szánsz rá ennyi pénzt, a lemezt is ilyen csavarral tudod rögzíteni.

2021. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyszerű! Köszönöm az összes javaslatot!
2021. nov. 9. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!