Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért ilyen kismegszakítót...

Miért ilyen kismegszakítót rakott fel a szolgáltató?

Figyelt kérdés

A régi villanyórát kicserélték egy újra.

Három fázis van, a szolgáltató egy ilyen C16-os kmsz.t rakott fel:

[link]


Mivel egyszerre lehet vele fel-lekapcsolni mind 3 fázist, jól gondolom hogy abban az esetben is leold mind 3 fázis, ha csak egy fázisnál van 16 ampernél nagyobb terhelés? És abban az esetben, ha pl. mind 3 fázis esetében 10-10-10 amper terhelés van, ami összesen ugye 30, még nem old le? Nem inkább 3 külön kmsz.t, vagy egyet, de fázisonként külön-külön kapcsolhatót kellett volna felrakni?

(elnézést a kicsit szakszerűtlen és hülye megfogalmazásért, de nemhiába itt teszem fel a kérdést.)



2021. nov. 9. 01:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Azért ezt rakta fel a szerelő, mert ezt írták elő neki. Ne taknyolj bele, mert ők ismerik a hálózatot, jobban tudják, hogy mit kell és mit nem kell felrakni.
2021. nov. 9. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Oké, ezt értem, végképp nem jutott eszembe plombát bontani és belenyúlni :D

Csak mivel nem értek hozzá nagyon, szeretnék ezekre a kérdésekre választ kapni.

2021. nov. 9. 03:20
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
A kérdésedre jól válaszoltál, jól gondoltad.
2021. nov. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

Én furcsálom, de lehet náluk ez új előírás. Érdeklődjél a szolgáltatódnál, hogy amennyiben nem előírás, neked nem felel meg- kérd cseréjét.

Ha igen, akkor ez van ( jobb a külön).

2021. nov. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. nov. 9. 08:10
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez elég fogyasztónembarát intézkedés... Előtte megkérdezik, azt mondtam volna, ilyen nem fordulhat elő. Igaz, csak 40 éve vagyok áramszolgáltatásban. :D
2021. nov. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Jól gondolod, 3 egyfázisú kismegszakítót kellett volna feltenniük, nem 1 háromfázisút. Az életben nem láttam még ilyet, hogy egy háromfázisút tesznek föl. Szólj a szolgáltatódnak! Ez így nem jó, azért sem jó, mert ha teszem azt túlterheled az egyik fázist, akkor este sötét lesz az egész épületben!

Ráadásul takonyt rakott föl, vagy ez csak "illusztrációként" szántad? Mert ha azt, akkor tölts már föl róla egy fotót, hadd mutogathassam, légyszi!

2021. nov. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%

nincs ezzel semmi baj. A lakáselosztón mindegyik fázisra szereltess kisebbet, akkor csak az old le(remélhetőleg).

az illusztáció 3x32A-es. Ha ez van fönn, akkor elég a házi elosztón védeni a fázisokat kisebb megszakítókkal.

2021. nov. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Zárlat esetén levágja ezt is. Zárlatra nincs szelektivitás a kismegszakítók között. Hát az tényleg "nincs ezzel semmi baj" :D
2021. nov. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Majatom ***** válasza:
66%

Szerintem is érd meg a szolgáltatót, hogy cseréljék ki. Nekünk ilyet a villanyszerelő a napelemhez rakott fel, de az ugye egy darab 3 fázisú eszköz, de a szolgáltató az amperbővítés során 3 db 16-ost tett fel, ahogyan nálad is kellett volna.


Az meg, hogy a lakáselosztón szereltess föl kisebbet, az azért nem szerencsés megoldás, mert akkor fölöslegesen van 3x16 Amper, ha minden konnektorod egy kisebb lakáselosztó kmsz-be van kötve. Így sehol sem tudsz használni egy mondjuk 3500 w-os fogyasztót.

2021. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!