Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy Kádár kockát átlehet...

Egy Kádár kockát átlehet építtetni olyan modern minimál stílusú házzá?

Figyelt kérdés

Építészetileg lehetséges?

Illetve, legális-e?

Mert ezzel például kilógna a többi közül stílusban.


Ilyen stílusra gondolok:

[link]

[link]

[link]


Olyan Kádár kockákra gondolok, amik a 70-es, 80-as években épültek, ugyanis ezeket már beljebb építették és nem a járda mellé közvetlenül.


2021. nov. 14. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Építészetileg valószínűleg lehetséges, van az a pénz. Ha nagyon mást akarsz, az nyilván nem lesz olcsó.

Az pedig, hogy helyben mi engedélyezett, kiderül a HÉSZ-ből.

Amúgy amiket linkeltél, azok tök jól néznek ki. :)

2021. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1.


Igen, nekem is tetszenek.

Szerintem olcsóbb megvenni egy Kádár kockát és átépíteni, mint a nulláról felhúzni egy ilyet.


Igazából rombolni kellene sokat.

2021. nov. 14. 19:08
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen!


[link]

2021. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
+: [link]
2021. nov. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2021. nov. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Átépíteni át lehet, csak nagyon sok pénz.


Az a baj, hogy a rombolás sem ingyen van, simán milliókat emészthet fel. Alapból a linkelt épületek nem Kádár-kocka ártartomány, hanem 100+ milliósak.

2021. nov. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Na igen, ezt én sem értem, hogy mi értelme van megvenni egy ócsó és korszerűtlen kádárkockát, és utána egy ilyen többszázmilliós kivagyis luxusházakban gondolkozni, ahol a gránitburkolatok meg a vasbeton látványelemek többe kerülnek mint amennyiért egy normál ház felépíthető. Ráadásul nyilván az összes környékbeli ház szintén régi kádárkoca, ahová ez a 500 m2-es "minimál-palota" marhául nem való.


Szerintem ez csak az "álmodik a nyomor" kategória.

2021. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Az meg van, hogy a belinkelt házakhoz megfelelő méretű terület is szükséges?!

Ezeket nem lehet "beszorítani" egy pic.ányi telekre két másik kádárkockás szomszéd telke közé csak azért mert kissé hátrább van a meglévő ház mint az utcafront?


Amúgy aki egy "olcsó" kádárkockát szeretne ilyenre átépíttetni, annak nagy valószínűséggel fogalma sincsen sem az építészetről, sem a mai árakról.

Álmodozni persze lehet...

2021. nov. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Ahogy fentebb írják, olyan szempontból nem nagyon van realitása a dolognak, hogy egy csóró Kádár-kockás faluban nem nagyon van helye egy palotának.


Míg egy drága Budai telket több 10 millió megvásárolni egyáltalán. Látok néha érdekes dolgokat, Budai oldalon kvázi Kádár-kocka a hegyoldalban. De nyilván aki ott vásárol az fogja és bontja az egészet.


Igazából átépítésnél elektromos hálózat, gépészet, ablakok, ajtók, minden kuka. Maximum a falak + alapok maradnak. Azok meg az egész házhoz viszonyítva relatív kis tételek.


Ráadásul tekintve hogy ki tudja milyen Kalákában építette a félrészeg rokonság, a tartófalak sem feltétlenül jó minőségben készültek el.

2021. nov. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

"Míg egy drága Budai telket több 10 millió megvásárolni egyáltalán"


Szerintem elírtad.

Több 100 millió lesz az.

2021. nov. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!