Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zsákos vakolóhabarcsot lehet...

Zsákos vakolóhabarcsot lehet aljzatkiegyenlítőként is használni?

Figyelt kérdés

Meg maradt pár zsákkal, s a kőművesünk akarja így csinálni. Azt mondta rak bele cementet s tökéletes így is.

Valóban megfelel ? Vagy inkább vegyek rendes aljzatkiegyenlítőt ?

Kb 1,2 cm vastagon menne rá


2021. nov. 18. 05:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gányolnék. Valószínű működik a dolog, legalábbis pár évig biztos. Aztán ha évek múlva kezdenek el mozogni a járólapok, mossa kezeit.
2021. nov. 18. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Eleve a szilárdsága kérdéses lesz, ahogy 1# írta. A betonba sóder van, amíg a vakolóba homok. Nembeszélve a vastagságról.

Az aljzatkiegyenlítés egy dolog, de azt önterülővel szokás, ami állagánál fogva kiöntés után vízszintbe terül.


A habarcsod meg olyan lesz, amilyenre sikerül elhúzni.

2021. nov. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Nem, azért ez így nem igaz, ahogy a 2. válaszoló írja. Mindent lehet olyan hígra keverni, hogy elterüljön! Akár tisztán a cementet is! Az önterülő sem terül el magától! Azt is ugyanúgy el kell húzni, azért ez a neve, mert viszonylag könnyen elterül! Az önterülőnek is az egyik alkotóeleme a homok! Szóval nem, ez így nem igaz! Ugyanakkor a szilárdsága nem lesz ugyanaz, bár összetételében így már közelít az aljzatkiegyenlítőhöz, de abban van műanyag is, mint pl. az esztrichben is, azon felül még fogalmam nincs, hogy mi más...


Igaza van a kőművesnek abból a szempontból, hogy régen így csinálták az aljzatkiegyenlítést, mármint nem zsákos vakolóból, mert az sem volt, hanem ezekből az alkotóelemekből, de a padlopon ennél lényegesen jobb szilárdságot ad, azaz abban már nincs igaza, hogy ugyanolyan jó!

Nekem is ajánlották ezt a konyha kiegyenlítésére, mert több centi lesz néhol a kiegyenlítő, így kb. 40 ezer forintba kerül majd a kiegyenlítés, de én nem akarom azt, hogy feltöredezzen, mert feltud még lamináltpadló alatt is. Ezt viszont láttam régi épületeknél, hogy könnyen feltörik.

Ahol vetted a zsákos vakolót, ott kérdezd meg, hogy csere lehetséges-e, ha igen, oda visszaviszed, hozol helyette padlopont! Ügy letudva.

Egyébként önterülőzni a burkolók szoktak, nem a kőművesek!!! Elnézést és tisztelet a kivételnek, de kőművesre ilyen feladatot bízni az felelőtlenség! Sajnos a kőművesi munka az olyan, hogy sorrendben utána jön a festő, így mondhatja azt mindenre, hogy "majd a festő megoldja", utána jön a burkoló, így mondhatja mindenre, hogy "majd a burkoló megoldja"...

2021. nov. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ertem s rendben. Akkor el is dolt a kerdes. Rendes aljzatkiegyenlito lesz . Koszonom mindenkinek.
2021. nov. 18. 08:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Régen valóban ez volt.


De társasházi lakásba a régi járólap alatt szarrá volt törve,sok vödörnyit hordtam el. A betonról feljött simán.

2021. nov. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Ahogy 5-ös írja, nekem is volt dolgom ilyen malterágyba rakott járólappal, az előszobánk és a konyhánk meg az alsó szint ilyen volt. Felszedtem a járólapot, mindig úgy voltam, hogy talán nem kell felszedni az esztrichet. Aztán ahogy kopogtattam, mindig ilyen lazának tűnt, úgyhogy a vége mindig az lett, hogy kisöpörtem az egészet, általában 1,5 óra /10 nm alatt kijött a leggagyibb fúrókalapáccsal is.

Aztán 4-5 centi estrichbeton 3 mm-es kaviccsal, a maradék meg aljzatkiegyenlítő.

2021. nov. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!