Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkora egy szabvány autóbeáll...

Mekkora egy szabvány autóbeálló kapu?

Figyelt kérdés
Ráfordulás nélküli kaput tervezek a ház elé. 4 méter még lesz előtte bekanyarodni. Mekkora kapu méret ajánlott? 2X1750 mm elég lehet?

2021. nov. 19. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Az ugye 3,5 méter széles lenne.

Szerintem ezen még egy nő is be tudna kanyarodni.

2021. nov. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vígan elegendő. Nekem elegendő lenne: autó szélessége (tükrökkel) + 2x20-25 cm, de inkább legyen 2x30 cm. Valamikor költözés előtt volt garázsom, aminek a belmérete 3x6 m volt. a kapu és a belső sarokig volt kb. 20-20 cm és még ki is tudtam szállni.
2021. nov. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kapu elött lévő 4 méter kevés, nem lehet megállni előtte átlagos kocsival.
2021. nov. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A 4 méter arra elég hogy amikor ráfordulok a kocsi már szinte teljesen merőleges a kerítéshez képest. A 2X30 cm jó ötletnek tűnik az autóhoz képest.

2021. nov. 20. 14:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Ebből kiindulva szerintem nem lősz mellé, max.ugye nem tudjuk az úttest paramétereit, ezért lehet, hogy egy nyerges kamion nem tud bemenni, de az sem a szélesség miatt...:

4. A megállás és a várakozás szabályai

4.1. Megállás

...

Tilos megállni, a forgalmi és a műszaki okból történő megállás kivételével:

...

b.ahol a jármű és az úttesten lévő záróvonal vagy a jármű és az úttest másik szélén álló jármű között legalább 3 méter széles hely nem marad,...

---

Tehát, ha van hely, akkor 3 méter legyen a kapu...

2021. nov. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem értem azt a levezetést :\
2021. nov. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem értem, de nem pontoztam. Te a garázsba akarsz beállni (bejárni) és nem a főúton megállni teherautóval.
2021. nov. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az kimaradt hogy új lakóparki utcáról van szó, nincs még aszfaltozva sem. Csupán az építési tervben láttam hogy a telekhatártól 4 méterre lesz az út, ami aszfaltozva lesz majd. A kapu és az aszfalt közé murvát rakatok majd.
2021. nov. 23. 00:14
 9/9 anonim ***** válasza:
A kaput kérdezte a kérdező, arra iram, hogy mivel a KRESZ is három métert ír elő normál esetben, tűzoltó, busz, stb.,...., így bőven elég egy három méteres kapu...
2021. nov. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!