Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van-e olyan egyszerű építész...

Van-e olyan egyszerű építész rajzoló (tervező) program, amellyel át tudnám "tenni" a 80-as években tervezett ház hagyományos tuskihúzással, pauszpapírra készült tervrajzát a mai digitális formációra?

Figyelt kérdés

Adott a leírt elképzelésem.

- teljes telek fölülnézet, a telken lévő épített részek blokk alakban

- Utcai - udvari homlokzat nézet

- szintenkénti alapterület határló- és belső válaszfalakkal, a falakban lévő kialakítások: kémény , szellőző kürtők, gépészeti strangok.

- egy - két függőleges metszet

Alapjába véve 2D-ben. Nincs szükség 3D, belső bútorozásra, látványtervekre, színezésre, épületgépészeti elemek ábrázolására.

Méreteket: külméretek, fő- és válaszfalak szelességi, födém magassági, nyílászárók méretét számszerűen tudnám megadni. Vagy számolná vagy be lehetne írni az adott pl. szoba, közlekedő, maradék udvar/kert területét (és jelölné általam adott helyre beírná vagy én beírhatnám).

Szakmém szerint gépész vagyok. már több 10 éve nem rajzolok pc-vel, ezért, ha az írt szempontok, kifejezések nem teljesen megfelelőek, elnézést, egyeztessünk.

Tehát egy 80-as években készült pausz tervrajzot szeretnék digitális formátumra váltani. A formátum is egyeztetendő. Ha nagy falatba haraptam bele, próbáljuk egyszerűsíteni. Köszönöm a segítséget.


2021. dec. 20. 16:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, bescannelve átküldöd, akkor az alap tervrajzot nem nehéz digitálisan újra rajzolni, kb csak megfelelő vonalakat kell húzni, bármilyen rajzprogram megteszi.


[link]


de első találat a google-n is segít.

2021. dec. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!