Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőn repedt az összes gerendá...

Tetőn repedt az összes gerendám. Ez mitől van? Geredacsere?

Figyelt kérdés
30 éves a ház tetőgerendák megrepedve, szétnyilva vannak felette beton cserép. Ma az eső után közben mentem fel, a födém száraz a cserepek közt illesztéseknél vizesedés van, alatta levő szarufák nedvesek, es akkor vettem eszre a gerendákat hogy hosszában repedtek szétnyiltak.

#Tető gereda
2021. dec. 25. 20:03
1 2
 1/14 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Nézesd meg egy áccsal. Lehet semmi probléma. És a cserén kívül más megoldások is lehetnek. Ha nagyon vészes csavarral összehúzatni.
2021. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm az lesz.

Es a cserepek illesztésnél lévő nem folyás, hanem vizesedés, az mitől van?

2021. dec. 25. 20:30
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Régen gyakorta kihagyták a gerendák és a cserepek közti vízszigetelő réteget (kátránypapir vagy újabban műanyag fólia), ezt ajánlatos pótolni.
2021. dec. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, nincs a cserép alatt folia valóban.!

Es nem folyás hanem olyan mintha a kosz, vagy az evek alatt a mohák lerakodtak és azoktol az illesztésnél olyan mintha át lennének ázva a cserepek szélei, de a födémre meg nem erkezik víz onnan

2021. dec. 25. 20:58
 5/14 mindentudó99 ***** válasza:
63%
A régebbi házak ilyenek nem volt fólia. Azt pótolni elég költséges. Cserép le lécek le . Fólia akkor már új léc . Cserép vissza. Egy vagyon.
2021. dec. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor mi megoldás?
2021. dec. 25. 23:13
 7/14 mindentudó99 ***** válasza:
76%
Így marad. Máshol is így van. Ha nem ázik a padlás nincs gond
2021. dec. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Fénykép a gerendákról?


De szerintem nem olyan vészesek azok a repedések.

2021. dec. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Van igen fénykép a kerendárol.

Aut hogy tudom ide felrakni?

2021. dec. 26. 11:07
 10/14 anonim ***** válasza:
40%

az én tetőm kilencven éves, se fólia, se semmi. Ráadásul hódfarkú agyagcserép. Az átrakás, fóliázás, mindenféle hókuszpókusz egy vagyon. Én azt csináltam, hogy az idén lefestettem a tetőt gyönyörű cserépfestékkel. Ez a hézagokat tömíti, a cserepeket összetartja, nemrégiben néztem, nincs sehol szivárgás.


Persze a jó szigeteléshez a gyári előírás a kétszeri festés. A festék magyar gyártmány, élmény vele dolgozni. Az igaz, hogy a cserepek nem voltak mohásak. Ahol igen, azt drótkefével leszedtem.


Fontos a türelem. Nem szabad szórópisztolyozni, hengerrel festeni, csakis radiátor-ecsettel. Lassú, de alapos. Az ecset nyele hat méterre kihúzható duralumínium.

2021. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!