Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy 70-es években épült ház...

Egy 70-es években épült ház pórfödemére ki lehet alakítani szerintetek egy padlásteret? Edzős szobának kellene. Főleg tapasztalatokat várok. A házunkhoz hozzáépíteni nem tudunk.

Figyelt kérdés

2022. jan. 1. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Porfödémet úgy érted, hogy salakkal van feltöltve a gerendák köze?
2022. jan. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,dupla nádtetö sárba rakva lécekkel.
2022. jan. 1. 19:05
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem is értem, hogy miért ne lehetne??

A nagyapáméknak volt ilyen a háza és naponta járt fel a padlásra, mert rengeteg dolgot ott tárolt, ráadásul komoly súlyú dolgokat.

2022. jan. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Az, hogy edzős szoba, szerintem nem jó ötlet.Ha mozogsz és ugrálsz, azért nem, ha súlyokat emelgetsz, azért nem, esetleg olyan statikus kondigépekhez, ami pld. szobabicikli vagy evezőpad, esetleg elliptikus tréner. A többi felejtős, mert egyszer csak lent találod magad.
2022. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Meg előbb utóbb bereped majd a szoba plafonja. Ez azért nem olyan mint csak úgy felpakolni a padlásra valamit. Azt hittem a kérdező olyanra gondolt, mint nekem, hogy vasbeton gerendák, és közte betontálca ami ki van öntve salakkal. Az én házam 1975-ben épült.

1-es voltam

2022. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%

Más a statikus és a dinamikus terhelés! Nálunk is ilyesmi a födém: fagerendás, alul nádstukatúrral, fent deszkázva és föld rádobálva. (1980-ban épült ha ez számít bármit is...) Nem arról van szó, hogy tilos felmenni a padlásra. És nálunk is tonnányi limlom van fent. Az edzőgépek súlyát is elbírná vígan. De gondolom nem egy helyben fognak állni, te meg nézegeted őket.

Leszakadni nem fog valószínűleg a födém, de alulról rendszeresen repedezni fog a mozgástól. Rosszabb esetben a vakolat is leeshet.

2022. jan. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!