Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Arról szeretnék érdeklödni,...

PredaMKing kérdése:

Arról szeretnék érdeklödni, hogy akarok egy szélkereket (ami áramot termel) telepiteni a kerti szivatyűhoz. Van valami féle szabályzat hogy mekkora teljesitményüt lehet telepiteni ? Mert amit eddig találtam az nem volt egyértelmü.

Figyelt kérdés

2022. jan. 7. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
kérdezd a lakhely szerinti hatóságot. Ahol lakom, itt reptér van, semmit nem engedélyeznek.
2022. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a háztartási 1-2 kW teljesítményű szélturbinákat elfelejtheted, nem engedélyezik sehol egy átlagos kertvárosi családi ház udvarára felállítani.


Ha viszont szobai ventilátor lapátkerék és autógenerátor kombóra gondoltál, azt felteheted egy póznára, senki nem foglalkozik vele, de maximum a kis kínai kerti szökőkutat fogja meghajtani.

2022. jan. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mert egy 12v 500w szél kerékre gondoltam.

Mivel nem egy nagy teljesitményű szivtyüt fog direktben meg hajtani.

De ezért probáltam után járni hogy késöbb ne legyen probléma belőle.

2022. jan. 8. 04:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!