Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi bajom lehet ha a jelenlegi...

Mi bajom lehet ha a jelenlegi állapot nem felel meg a térképmásolatnak?

Figyelt kérdés
Vettünk egy régi házat amit felújítottunk és a főépületet egy fallal összekötöttük a melléképülettel amin kialakítottunk egy garázskaput. Tehát… a térképmásolaton szereplő rajz nem felel meg a jelenleginek. Milyen problémám lehet ebből illetve mit kellene tennem?
2022. jan. 26. 21:31
 1/7 anonim válasza:
50%

A földhivatalból kell egy földmèrővel megnezetni, hogy mi az amit módosítani kell a térképmásolaton, aztán majd a hivatalban megcsinálják (ez 40ezer forint kb.) Ez viszont körülbelül 2 hónap, de van lehetőség elsőbbségi ügyintézést kérni ez 10ezer forint plusz.

Mi is nemrég voltunk ugyanebben a szituban sajnos.

2022. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
Semmit sem kell.Belső udvar ezt senki sem nézegeti .
2022. jan. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kellett volna engedély és rajz? Eddig nem érdekelt de lehet, hogy csokra lesz szükségünk a folytatáshoz
2022. jan. 26. 22:11
 4/7 anonim válasza:
Fel kell hívni a földhivatalt, és ők elmondják. Amint először is írtam, nekünk is 2 hónapja volt ugyanez, es volt belőle bajunk. Viszont meg lehet oldani
2022. jan. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm 1-es, megtennéd, hogy megírod milyen bajod lett belőle? Büntetésre számítsak?
2022. jan. 27. 08:12
 6/7 anonim válasza:
Büntetést nem kaptunk végül (nem tudom hogy ez annak köszönhető - e hogy én magam szóltam nekik) viszont ki kellett fizetni ezeket a módosítási díjakat. Mi is csok-ot vettünk fel,ezért is hívtam magamtól a földhivatalt, mert mástól is hallottam hogy ha csok-ot veszünk igénybe, akkor mindent alaposan megneznek,és bele is kötnek.
2022. jan. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Keress egy földmérőt, és beszéld meg vele, ahogy az előzőekben is írták. Megrajzolja, felviszi a térképre és kész.
2022. jan. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!