Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Műanyag ablakkal kapcsolatban...

Műanyag ablakkal kapcsolatban lenne kérdésem. Tört már ki a nagy szél miatt valakinél?

Figyelt kérdés

2éve cserélték az ablakainkat. 10. emeleten lakunk. Az erkély ajtó egy egyben nagy tábla hőszigetelt üveg műanyag kerettel. A nagy szél miatt annyira be szokott hajlani, hogy frászt kapunk. A lányom 11 éves és szó szerint retteg, mikor fúj a szél. A kb 210 cm magas ajtó kb 5-6 cm-re behajlik,mintha befelé hasasodna. Persze mikor eláll a szél, akkor rendes állapotban van és a nyitással-zárással sincsen probléma.

Tört már ki valakinél a szél miatt ablak? (Nem úgy, hogy neki megy valami és beveri, hanem, hogy benyomja a szél)

Ha véletlenül megtörténne, kit kell azonnal hívni? A tűzoltókat?

Mit tudnak ilyen esetben tenni a tűzoltók? Tudnak ilyenkor valami azonnali ideiglenes segítséget nyújtani? (mondjuk beragasztani a helyét valamivel?) Ha kitörne az ajtó, átsüvítene a lakáson a szél és megfagynánk. Elköltöztetnének valahova ideiglenesen? (ezt nem szeretnénk)

Mit tudunk tenni, ami megelőző intézkedés lehet? Van biztosításunk, de az attól még azonnal nem fog helyreállítódni, ha baj történne. Garancia is van az ablakra, de a cég azt mondta, minden rendben van.

Szeretnénk előre felkészülni,ha mégis baj történne.

Adjatok légyszives tanácsot, mit tudunk tenni.



2022. febr. 2. 19:57
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Igen, toló ajtó. Jól záródik ugyan, azzal nincs is baj. De ez a szél miatt behajlás... Ettől frászt kapunk :(
2022. febr. 3. 09:39
 12/13 anonim ***** válasza:

Youtube esélyes. 5-6 cm behajlás, attól én is frászt kapnék.

Nem értem. A vasalat nem reteszeli az ajtó oldalát, amikor rázárod a kilincset?

2022. febr. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Én nem látok benne vasalatot. Kívülről nem látszik a műanyag alatt. Ahogy nyitva van, pedig csak a záró részt látom, ami pár cm hosszában. Nem értek hozzá sajnos és nem szedhetem szét, mert garanciás és évente jönnek karban tartani. Lassan esedékes az idei karban tartás, alig várom őket emiatt.
2022. febr. 5. 14:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!