Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Komolyan engedély kell ahhoz,...

Komolyan engedély kell ahhoz, hogy a saját telkemen kivágjak a saját gyümölcsfámat?

Figyelt kérdés
Egy 40éves cseresznefáról van szó,amit még apám ültetett. Épp építkezés folyik nálunk,a munkások garázs alapjának az ásásánal tartanak, és mikor nekiálltam kivágni a fát,ők mondták, hogy előtte engedélyt kell szerezzek az önkormányzattól,ami ráadásul pénzbe kerül. Igaz ez? Hogy jön ahhoz az önkormányzat,hogy belepofázzon mit csinálhatok a saját telkemen, ami után adót fizetek?

2022. ápr. 16. 22:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
A mellmagasságban 20 cm törzsátmérőjű fákat nyilvántartásba szokták venni, és ilyenkor valóban kell az engedély a kivágáshoz. (és általában terv csatolása, hogy hová és mit ültetsz helyette)
2022. ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem akarok semmit ültetni a helyére, egyszerűen csak útban van és évi 3kg férges termésért nem éri kerülgetni és gondozni.
2022. ápr. 16. 22:39
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Megvan, hogy milyen fajok esetében mekkora körméret felett kell engedély. És igen, van pótlási kötelezettség, de nekem nem kellett terv, csak írtam egy levelet,hogy miket ültettem a kivágottak helyet . És nem, nem kellett fizetni az ügyintézésért.

Persze, lehet, hogy a kutya nem nézi, de ha van egy kedves, feljelentgetős szomszéd...

2022. ápr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%
Kutya nem foglalkozik vele, a " kedves " feljelentgetős szomszédok meg általában nincsenek azon a szinten hogy tudjanak róla hogy kell-e egy fakivágáshoz engedély vagy sem.
2022. ápr. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
25%
4-eshez: az embernek arra van esze, amire akarja.
2022. ápr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
28%
mi indokolja hogy engedély köteles legyen egy ilyen tevékenység?
2022. ápr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
24%

A környezetvédelem.


Mi lenne ha a maradék fákat csak úgy, kedvük szerint vagdosnák ki a városokban, vagy bárhol?


Mondjuk nem tetszik a fa a házad előtt és kivágod.


Szóval jogos hogy engedélyköteles, más tészta hogy nem tartják be.


Nálunk - Balaton parti nagyváros - szomszéd kivágta az utcai fasor egyik fáját mert úgy gondolta hogy az neki útba van.

Döbbenet.

2022. ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
37%
mi ebben a döbbenet ? ha útban van és az övé akkor vágja is ki.egyébiránt ha engedélyt kérsz fizetsz utána nem lesz környezetkárosító?! hagyjuk már ezért rühellem a környezetvédőket most megyek kivágom az egyik fámat és elégetek egy autógumit úgy felbasztál ezzel válasszal
2022. ápr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

8# Mit őrjöngsz?


Először is : a fa egy fasor része volt, nem ő ültette hanem a város, sarki fa volt, terebélyes, közepes és a mai napig senki ne használja SEMMIRE azt a területet.

Kivágta a baromarcú szomszéd mert neki az ott nem tetszett.


Most tök üres ott egy hatalmas hely és hülyén néz ki hogy az utcai fasor utolsó fája helyett semmi nincs.

Se fű se virág se fa bokor semmi.


Egyébként meg te korlátozott vagy szellemileg de ez már legyen a te bajod.

2022. ápr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
0%
pont te vagy korlátozott , engem semmilyen döntésemben nem gátol a környezetvédelem téged meg igen
2022. ápr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!