Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Bitumenes hullámpalában mi...

Bitumenes hullámpalában mi van amitől habos lesz a tetőről gyűjtött víz?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 24. 06:20
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Hullampalarol tilos esovizet gyujteni,illetve ellocsolni tilos,en ugy olvastam mergezo,vagy rakkelto.nem?
2022. ápr. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1# akkor még olvassál!
2022. ápr. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2# az azbeszt belégzése ( hosszabb távon)okoz rákot. De a palából nem jön ki, mert különbel már rég elfogytak volna egyszerűen a palatetők. És locsolni lehetett azzal a vízzel, és locsolnak is, és még nem tüdőrákos tőle az ország fél lakossága.

Az Bitumenes hullámlemez.

Alapból az esővíz lágy, lúgos, így kis habzás előfordul mikor bezúduk egy tartályba.

2022. ápr. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A bitumenes lemez azbesztes. Viszont sárga a víz tőle és habos állás után is. Mitől van akkor?

Mashol is olvastam ezt de nem volt érdemi válasz

2022. ápr. 24. 10:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném. A lemezbe vagy a bitumenbe van a 20 éve betiltott azbeszt? Azbeszt az azbeszt-cement palába/ hullámpalába volt. De ennek semmi köze a lemezhez, bitumenhez.

Oldhatja a víz a bitumen adalékait, illetve jön ki belőle.

2022. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jaj pont úgy akartam írni hogy NEM azbesztes, elirtam. Kiskertet azért lehet vele locsolni?
2022. ápr. 24. 15:17
 7/9 anonim ***** válasza:
Virágokat inkább, de palá tákat, vagyis amit eszel, inkább ne. Gondolom pár esőzés és vége.
2022. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A virágportól a levélszirmokig sokminden előfordul a tetőn és a csatornában. Ezek a bomló szerves anyagok okozzák a színesedést és a habzást...
2022. ápr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A habzást levelek? Nem hiszem. Nincs a közelében fa.
2022. ápr. 25. 14:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!