Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A közelmúltban épített házatok...

A közelmúltban épített házatok mennyibe került? (nm/ft)

Figyelt kérdés

128 nm + garázs + terasz egy szintes családi házat terveztetünk


Villanyt, belső festést, válaszfalakat sajátkezűleg építjük (anyagárban számolhatjuk)


Aki hasonló paraméterekkel építkezett mostanában vagy tervez építkezni az mennyivel kalkulál?


Semmi extrát nem kérünk

Napelemeket max majd vmikor utólag fogunk tetetni

Padlófűtés lesz kb 70 nm-en, máshol radiátor

Klíma a nappaliban


2022. ápr. 27. 18:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Generál nélkül lehetetlen megcsinálni ha nincs saját felelős műszaki vezetőd. Fel kell bérelned egyet. Plusz biztosítást kötni az összes szakinak, mert általában nincs nekik.
2022. ápr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

5 % áfás generál kivitelezős a szerződésem.

Nekem csak ez volt az egyetlen kedvezmény + utólag a zöld hitel, mivel egyedül állóként építkezek, gyerek nélkül.


A festés lemaradt a felsorolásból, azaz egy amit nekem kell megoldani. A burkolást a kivitelező olcsóbban vállalta, mint bárki a környéken.


Az 5% áfa csak "szerkezetkész" házra vonatkozik, mivel nincs kifestve mikor átadják ez még annak számít. De az ő szemléletük szerint idézem "ha az utolsó konnektor nincs felszerelve az is szerkezetkész papíron" :))


Azt azért tudni kell, hogy az 5% áfás szerződés csak egy lehetőség! Tehát egy kivitelezőt nem kötelezhetnek törvényileg erre. 5 kivitelezőből 5 nem vállalta el a házat gépészet és villanyszerelés nélkül, mert azt gondoltam megcsinálom magamnak anyag árban. Mindegyik azt mondta ok, de akkor a többi munkára 27% lesz az áfa... Osztottam-szoroztam és kb ugyan oda jutottam volna költségekkel, így inkább hozzá sem nyúlok a házhoz.


11! az a vállalkozó akinek nincs évi 150000 ft-ja felelősség biztosításra, az menjen alkalmazottként dolgozni valahova. A felelősség biztosítást a vállalkozóknak kell fizetni, amelyiknek nincs azzal szóba se állnék!


Építési biztosítást viszont a tulajdonosnak kell kötni, nekem fél évre 32000Ft nem fizet semmire de a hitel miatt kötelező.


Az ellenőrt tény kell tartani kb 1 milliós díja lesz egy teljes építkezés során.

2022. ápr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

12+

már így is hosszú lett :)

a primer energia 25% át alternatív módon kell fedezned, ennek semmi köze a zöld hitelhez. Ekkora házra 1 klíma kevés lesz, kb 3-4 db fog kelleni, vagy egy vegyes kazán is fedezi, de meg van határozva milyen típust fogadnak el.


Én eddigi életemben zöld energia ellenes voltam, mivel a fél évvel ezelőtti helyzetig szinte sosem térül meg kategóriába soroltam.

Mostani helyzetben valószínűleg a hőszivattyút részesíteném előnybe, de ez már nem fért bele a keretbe, és mivel a ZOP keret kimerült nem tudok több hitelt felvenni belőle. + 1,5 millió kéne, ha lehúzzuk a napelemet. De azért a hőszivattyú előkészítés, és a H tarifás órának meglett a helye :), ezt mindenképpen te is csináltasd meg.


úgy értelmezem a nemzetközi híreket, hogy az idióta eu vezetők nagy része nem akarja az olcsó orosz gázt. Inkább vissza indítják a szén erőműveket, az angolok tengeralattjárók reaktoraiból akarnak hordozható energia forrást készíteni és ezeket telepítenék az ipari parkok mellé, és mindenki akinek tengerpartja van az LNG-t akarja 5x annyiért mint az orosz gáz...

2022. ápr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Megérte ez nektek akik építtettetek?


Összességében akkor kb hány millió, főleg hitellel a végén?

2022. ápr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Dehogy éri meg, de jobb mint az albérlet :( Legszívesebben hagynám az egészet, már félkész...

Csak egy példa 2021 februárban 130 ft/m2 (itt filóztam az építkezésen) volt az EPS80 centije, a szerződésemben 260, most pedig 370-390 körül van.

Másik példa a február elején kinézett 7800 ft/m2-es járólap most 11500 ft/m2

A szaniterek kb 20%-al drágabbak lettek, ugyan azok a háztartási gépek 1,1 helyett 1,35 millió lett.


Az elmúlt években eddig bármi történt minden csak felfelé vitte az árakat, őszre már élelmiszer hiány is lesz... majd meglátjuk jó döntés volt-e


109000 ft/hó 24 milliónak a törlesztője 25 évre, a fele ekkora tégla lakásban bérleti díja meg 140000 + rezsi + közös költség ~ 180000/hó.

Villanyszámlám nem lesz, de a gáz ár miatt fogalmam sincs mibe kerül majd kifűteni az AA energetikájú házat. Ha nagyon elszáll a gáz ára akkor legfeljebb az 5 Kw-os klímát nem csak hűtésre használom :(


Nekem még így is jó áron dolgoznak! Én megúsztam az áremelést ami mostanában volt, legalábbis fűtéskész szintig

2022. ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

De egy mobilház nem jobban megérné akkor már?

Hitel nélkül, olcsóbban, még akkor is ha 2x annyiból fűti ki az ember.

Ráadásul ha el akar költözni viheti magával másik telekre, nem?


A mobilház telepítésére engedély kell egyáltalán?

2022. ápr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A mobilházakat nem minden faluban engedélyezik, mert rontja a település képét. Abban a faluban ahol a telkem van ott nem engedélyezik. Kb 10 km-es körzetben is csak egy faluban, viszont itt is csak egy eldugott mellék utcában.


Mobil házért nem rajongok, megmondom őszintén. Bár az igaz hogy egy kb 66m2-est simán kp-ból felépíttettem volna. Ha jól rémlik a hajókonténer 22 m2-es.


De úgy alapvetően a gépészet, villanyszerelés, burkolatok, bútorok, szaniterek... ugyan annyiba kerülnek.

2022. ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Hát ja, meg akkor már inkább a geotermikus rendszer kerüljön többe magánál a mobilháznál, amiből ingyen rezsi van gyakorlatilag...

Én is nézegetem a házakat Göd és környékén 60-80 millió egy használt "felújítandó" 100 nm körüli...


Akkor már inkább veszek egy építési telket 15 millió körül, rádobatok egy 20 milliós mobil építményt egy 10 milliós passzív rendszerrel aztán kalap kabát nem?

2022. ápr. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"mert rontja a település képét."


Ennek is érdemes lenne nekimenni egy jogász gárdával, pár milliót megérne...

2022. ápr. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire érdemes megtámadni jogilag a HÉSZ-t.

De ha esetleg megnyered, valószínűtlennek tartanám, hogy elnézzenek neked dolgokat, ahogy az falun szokás.

2022. ápr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!