Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kerti WC gödröt hagyan alakíts...

Kerti WC gödröt hagyan alakítsak át emésztővé?

Figyelt kérdés

Adott egy vidéki, külterületi ingatlan, ahol sem vezetékes vízhálózat, sem csatornarendszer nincsen.

Van egy kerti WC, kb. 8 m3-es gödörrel, alul és minden oldalán betonozott, nem elszivárgós, mely az elmúlt 30 évben rendszeresen szippantva volt.

Sajnos az a szolgáltató, aki eddig végezte a szippantást nem dolgozik többet. A gondom az, hogy nem találok senki mást a közelben, aki vállalná a szippantást.


Környező településekről több helyről is lenne szippantós, aki átjönne 15e Ft körüli árért szippantani, de ahogy meghallják, hogy kerti WC-ről van szó, azonnal visszakoznak, mindenki azt mondja, hogy csakis emésztő gödröt vállanak, kerti WC-t nem. Nagyobb összeget ajánlva sem hajlanak rá. Hiába mondom nekik, hogy meglehetősen fel van hígulva a gödör tartalma és szükség esetén a fúrt kútból még bármennyi vízet képes vagyok hozzáadni szippantás előtt vagy közben, hallani sem akarnak kerti WC-ről. Sok órányi telefonálgatás után a legközelebbi szippantós, aki ezt elvállalná, azt 50 km-re találtam, aki kiszállással együtt 80e Ft-ot kérne el.


Abban kérnék segítséget, hogy a meglévő WC gödröt hogyan tudnám úgy átalakítani, hogy azt határozottan, vita nélkül emésző gödörnek lehessen definiálni. Mi tesz egy göndöt emésztő gödörré?

A kertemben nincs sehol hely újabb gödör kiásásához, meg amúgy is értelmetlen lenne, ha már egyszer van egy gödröm. Akkor legyen a meglévő WC gödörből emésztő.


Tudtok ebben tanácsot adni, hogy mi kellene ehhez? Mit csináljak a meglévő gödörrel, hogy úgy hívhassak ki egy szippantóst, hogy azt mondom neki, hogy emésztőhöz kell kijönnie és ne vonhassa kétségbe, hogy ez ténylegesen egy emésztő gödör?

Neten olvasgatva annyit találtam, hogy az emésztőbe a fekálián kívül még egyéb szennyvíz is belekerül, így az sokkal hígabb és jutnak bele szerves anyagok is így, amik a lebomlást segítik. Valamint az emésztőbe szokás lebomlást segítő készítményeket rendszeresen belejuttatni.

Akkor mondjuk ha én a meglévő gödörbe rendeszeresen beleönteném a mosogató vizet is, szükség esetén plusz vízzel hígítanám is és öntögetnék bele Septoforte vagy hasonló port, akkor az már emésztő lenne? Akkor nem köthetne bele a szippantós, miután kihívtam, hogy átvertem és ő ezt nem szippantja ki, mert ez nem emésztőgödör?



2022. ápr. 29. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért nem szippantják ki, mert túl sűrű és így nem tudják.

Arról már nem is beszélve, ha felette van egy pottyantós, akkor már messziről is kerti wc-nek néz ki.

2022. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van ezen a telken valamilyen épület? Ha van, akkor miért nem csinálsz egy WC-t a házba és vezeted el a szennyvizet a házból ebbe a gödörbe? A budit meg elbontod a francba. Nem volna kényelmesebb?

Kell egy házivízmű (ha nincs), amit rákötsz a kútra és abból csinálsz egy csapkiállást a WC-hez. Nem egy vagyon ez a történet, nálam is így van a hétvégi háznál, nálam sincs vezetékes víz.

Ha így csinálnád, a WC-be bizonyos időközönként dobsz baktériumot, lehúzod és "felesznek" mindent, szinte csak víz marad, tényleg csak egy minimális salak a gödör alján. Akár ki is lehet öntözni, semmi szaga nincs.

A gödör nyitható? Szóval nem a budin keresztül kell szippantani? Mert ha nyitható és nincs semmilyen más épület, akkor az is megoldás, hogy ráépítesz egy angol WC-t és mindig leöntöd a WC-t, így biztos, hogy nem lesz túl sűrű, de én biztos megadnék magamnak annyi kényelmet, hogy egy normális WC-t építenék a házból nyitva, sőt ha már bent van a víz egy házivízművel kilehet építeni a konyhába (ha van), csinálhatsz egy fürdőt is stb.


Egyébként régen ezeket a budikat nemes egyszerűséggel kimerték. Felnyitották, fogtak egy erre használatos céleszközt, kimerték, ástak egy lyukat, azt megtöltötték és betemették.

2022. ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért nem kölcsönzöl vagy vásárolsz egy darálós szennyvíz szivattyút és lököd ki a kertbe vele az anyagot?


Egyébként meg ási kell egy másik gödröt a budi mellett, sima kistéglával jó hézagosra kirakni, ezt a jelenlegit meg normálisan kimosni és ciszternának még jó lesz locsolni.

2022. ápr. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!