Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen lehetőségeim vannak?...

Milyen lehetőségeim vannak? (Magánút)

Figyelt kérdés

Nem régen vásároltunk egy ingatlant, amit 2 oldalról egy külön helyrajzi számon levő, a szomszédos telkekkel is határos (értsd ők is csak ezen a magánúton tudnak bejutni a telkükre) magánút vesz körbe, ami egyik oldalról a telkekkel, a másik oldalon a közúttal határos, nagyjából 2m széles földsáv.

Az ingatlan csak úgy lett hitelképes, ha ezt is megvásároltam, így ez a magánút most az én tulajdonom. Van-e arra lehetőségem, hogy erre szilárd burkolatú kocsibeállót létesítsek? (pl letérkövezzem)



2022. máj. 26. 10:32
 1/1 Meton ***** válasza:
Szerintem, mivel a te tulajdonod, bármit tehetsz vele, akár térkövezheted is. Akár a szomszédok is segíthetnek anyagi hozzájárulás formájában, de ezzel tulajdonrészt szereznek. Ha később eladod a telket, akkor ezt a tulajdonrészt vissza kell adni. Akár pénzt is kérhetsz az áthaladásért.
2022. máj. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!