Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Garázsajtóból melyik a jobb?

Garázsajtóból melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Fölfelé nyíló: redőnyszerűen húzza fel egy villanymotor és engedi vissza távirányítással. Kényelmes, de nagyobb a kezdeti beruházás, rendszeresen karban is kell tartani.

Oldalra nyíló: hagyományos, zsanérokon elforduló kétszárnyú ajtó manuális nyitással, csukással. Olcsóbb, nem kell karbantartani, nagyon sok helyen látom, hogy a mai napig teljesen jól elvannak vele.

Összességében hosszú távon melyik a jobb megoldás?


2022. jún. 18. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mi a cél, a kényelem vagy az olcsó ár? Mondjuk nekem az első van 16 éve nem nagyon kellett hozzányúlni, első év után a fa melléképület száradt valószínűleg, akkor kellett állítani kicsit.
2022. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Nekem úgy tűnik, a kérdésedben két dolog keveredik. Az egyik az ajtó nyitási konfigurációja (redőnyszerű, zsanérosan nyíló vagy az általad nem említett oldalra csúszó), a másik pedig annak módja (kézi vagy motoros). Redőnyös garázskapuból is van kézzel mozgatott, ugyanakkor a zsanérosan nyíló is automatizálható.


A nyitási konfiguráció elsősorban a körülményektől függ: van lehetőség kifelé nyitni a garázsajtót? Van hely oldalra elcsúsztatni?


A másik kérdés, hogy szeretnéd-e automatizálni (motorral mozgatni). Még ha most úgy gondolod, jó lesz kézzel mozgatni, hidd el, előbb-utóbb megjön az étvágy, hogy jobb lenne csak megnyomni egy gombot és nem kiszállni az esőben :)


Ha most nincs is sok pénzed, én azt javaslom, egy olyan megoldást válassz, amihez a későbbiekben illeszhető kapunyitó motor! A kétszárnyú ajtónál ez dupla beruházás, úgyhogy vagy redőnyös, vagy csúsztatós (esetleg egyszárnyú) megoldást javasolnék.

2022. jún. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Oldalra csúszó kapu szóba se jött. Egyszárnyú nyíló garázsajtót én még nem láttam.

A motoros nyitás csak félmegoldás lenn egyelőre, mert a telekhatáron lévő kapu sem motorizált egyelőre. Annak a cseréje a 40 éves nehézkesen mozgatható helyett valami automatizált megoldásra a következő projekt lenne, ha a házon már minden rendben van.

2022. jún. 19. 09:05
 4/4 A kérdező kommentje:

"Attól függ, mi a cél, a kényelem vagy az olcsó ár?"

Nem egy-két évre ruháznék be. Tehát ha pl. 300e vagy 500e lenne a végösszeg, arra már azt mondanám, hogy majdnem mindegy.

2022. jún. 19. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!