Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vízteres kandallót keresnék,...

Vízteres kandallót keresnék, ami zárt rendszerre köthető..! Esetleg vmi jó webáruház? Az a baj, hogy a legtöbb kandalló nyitott rendszerre van kialakítva. Nyitott rendszerre köthető kandallóból lehet zárt rendszerűt csinálni.

Figyelt kérdés

2022. jún. 27. 15:16
 1/7 mindentudó99 ***** válasza:
Egyszerűbb a rendszert kinyitni. Biztonságosabb is. Nekem is vekony csöves rendszer volt. Először zárt volt de nyitottá tettem. Egy 150 literes hordó van a padláson tágulási tartálynak.
2022. jún. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért a nyitott rendszer,mert a víz hőfoka nehezen szabályozható.

Nem lehet egyik pillanatról a másikra a tüzet megszüntetni.

2022. jún. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Zárt rendszerre nem a kandallót kell kiválasztani! Zárt rendszerben úgy tudsz kandallót használni, hogy erre van egy speciális berendezés, aminek a nevét nem tudom, de ha felhívsz egy fűtésszerelőt, Ő biztos tudni fogja. Ennek az a lényege, hogyha valamiért megugrik a víz hőfoka, akkor rányitja a hidegvizet a rendszerre és egyúttal kinyílik egy csap, ahol a melegvizet meg kinyomja. Persze ez a rendszer is árammal működik tudomásom szerint, így ennek szükséges adni egy szünetmentes tápegységet!

Ilyet ott szokás beépíteni, ahol pl. van gáz és/vagy villanyfűtés is, és teszem azt nem éri el nyitott rendszerrel a rendszer a 0.6-1.5 bar minimális nyomást, változó, hogy melyik kazán mekkora nyomás alatt bír működni. Szóval lehet ajánlgatni a nyitott rendszert, de nem feltétlen "egyszerűbb" kinyitni, bár tény, hogy a kérdező meg leírhatta volna a teljes esetet, miért van szüksége erre. Gyanítom ezért!

2022. jún. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm szépen a válaszodat! Az igazság, hogy a szerelő mondta, h zárt rendszerre köthető kandallót keressünk. Amit még is tettünk, de javarészt nyitott rendszerre vannak kandallók.Vele is beszéltünk, hogy nem igazán találunk megfelelő kandallót, de szerintem ő sincs igazán otthon a témában ezt illetően. Mert nem említett ilyen lehetőséget, amit Te. Ezért érdeklődtem itt, hogy mit lehetne esetleg tenni.Szerintem mondani fogom Neki ezt a lehetőséget, amit mondtál. Nagyon szépen köszönöm a választ, sokat segítettél.🙂Okos vagy. 🙂
2022. jún. 28. 10:37
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
Barmelyik rendszert ki lehet nyitni. Legfeljebb ha olyan kazán is van a rendszerben aminek nyomas kell ott közbe kell iktatni egy hőcserélőt.
2022. jún. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2022. jún. 28. 12:30
 7/7 anonim ***** válasza:
A műszaki adatlapon rajta van köthető e zárt rendszerbe.
2022. jún. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!