Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Érdemes ennyi pénzből házépíté...

Érdemes ennyi pénzből házépítésbe kezdeni?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy most pont nem, egyesek szerint ellenkezőleg még most kell házat építeni, mert így a rezsiemelkedés kvázi nem is érinti (egyenlőre) egy modern házat.

Igényeink között egy olyan ház szerepel, ami ezen a linken megtalálható: ( [link] Át szeretnénk módosítani, de nagyjából ez a nekünk való. Fontos kiemelnem, hogy nem szeretnék vergődni gázkazánnal, hőszivattyús+napelemes rendszer jöhet szóba.

Ami jelenleg a rendelkezésünkre áll: 5 mFt, illetőleg egy gyerek után a 1,5 mft vissza nem térítendő, lakásunk kb. 60 mFt, garázs nem tudom, de kb 7-8 mft, és kb havi szinten 300 eft tudunk félre tenni. A telek, amire építhetnénk: vegyes építésű 100nm es ház, további ráépített 30nm toldással, szintén kb ugyanennyi (30nm) melléképület, ólak (ezt én is el tudom bontani), és egy lemezgarázs. Nem tudom miért hiszem azt, de kb 4-5 mft-ot gondolok, ami elegenedő talán, hogy ezeket a földdel egyenlővé tegyük. Ezzel az anyagi háttérrel szabad-e belevágni házépítésbe?


2022. júl. 21. 22:05
 1/10 A kérdező kommentje:
A linkbe beletette a ).-t. Ki kell törölni, mert nem nyitja meg:)
2022. júl. 21. 22:06
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, én építkeztem és még csak nem is ebben az őrült, bizonytalan világban, hanem 15 éve.

Ráment a házasságunk és ezzel együtt elúszott a keservesen megszenvedett ház.

SOHA a büdös életben nem építkeznék többet, MOST aztán végképp nem.

Semmit nem lehet tudni, hogy hogy alakul a világ, az anyagárak, a munkadíjak, lesz e szakember és hasonlók. (Egy házépítésnél van még kerítés, a legegyszerűbb is többmilliós tétel, tereprendezés, ezeket is kalkulálod? És ehhez is szakember kell.)

Vegyél egy statikailag és minden szempontból jó állapotú, viszonylag új használtat, azon alakítsd ki a fűtést a saját igényeid szerint és végeztél is a témával, hátradőlhetsz!

De ez csak 1 vélemény, hallgassunk meg másokat is!

2022. júl. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A legtobb embernek nem megy ra a hazassaga. Tudok olyan hazasparrol akik a 3. hazukat epitik, mindig eladtak az elozot es epitettek helyette masikat.


Nekem azt mondtak nem reg hogy most egy uj csaladi haz felepitese legalabb 50 millioba kerul. Neked nincs ennyi penzed a leirtak alapjan. Jarj utana hogy kapnal e hitelt es mennyit.

En nem adnam el a lakast, ameddig nincs kesz az uj haz mert nem lehet tudni mikor fejezodik be. Az anyagarak valtozhatnak, lehet hogy szakembert nem talasz, stb.

Tehat elhuzodhat es tobbe is kerulhet mint amennyi eredetileg lenne.

En kulcsra kesz hazat vettem es az biztos hogy az ujnal nincs jobb. Belekezdenek egy epitkezesbe is ha lenne penzem es a mostani hazat nem kellene eldani ahoz hogy epitkezni tudjak. En epitoiparban dolgozom es tudom hogy egy haz nem akkora keszul el amikorra eltervezik. Hanyszor hallottam a tulajt hogy majd o koltozik karacsonyra, es mar majdnem tavasz volt mire bekoltozott, pedig a penz nem volt akadaly.

A hasznalt hazaknal sokszor korulmenyes a helyisegek kialakitasa mert a szokasok masok ma mint 50 evvel ezelott. Viszont ha mar megvan a telked, rajta egy haz, akkor miert koltenel ra milliokat hogy lebontsd? Annyira rossz allapotban van?

En inkabb eladnam es vennek egy ures kozmuvesitett epitesi telket aminel nem kell bontani.

2022. júl. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettötök válaszát.

Második, összeadtad ezeket az összegeket? Csak, mert nekem inkább 70 millióhoz közelít az az összeg, ami rendelkezésre áll ingatlanba és készpénzbe...

2022. júl. 22. 06:26
 5/10 A kérdező kommentje:
És már úgy számoltam ezt, hogy levontam a bontási költséget.
2022. júl. 22. 06:28
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Csak akkor van 70 milliód, ha eladod a lakást is és amíg elkészül a ház albérletbe mész, mivel valahol lakni kell ugye amíg épül a ház.
2022. júl. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, ez már meg van oldva. Nem kényszerülünk albérletbe.
2022. júl. 22. 11:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és kérdésedre a válasz: az épület a 20-as években készült, vegyes falazattal, ami éppen még jó is lehetne, de a rátoldás miatt már ujjnyi vastagon szét van nyílva a két épület. Folyamatosan süllyed a rátoldás, nem beszélve arról, hogy az eredetinek sincs túl jó alapja, rossz elrendezésű. Gyenge a födém, még deszka-sártapasztásos.
2022. júl. 22. 11:25
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

NEM!

És jelen esetben nem a pénz lesz talán a fő gond, de akár az is lehet, hogy mire a feléig elértek, már nem marad a befejezésre. Zavaros időket élünk, még egy felújítás is necces.

2022. júl. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy olyan tesz fel ilyen kérdést, akinek van is pénze, ellentétben sok olyannal, aki ennél nagyobb házat akar, de saját tőkéje semmi.

Ez a ház valahol meg kell álljon 60-65 millióból, JELENLEG és maga a HÁZ. Persze ez igényektől is függ, nem fog beleférni 15eft-os járólap, nyugodtan veheted úgy, hogy max középkategóriás szaniterek stb tartalmazhat. Számolj tereprendezésre még egy 5 milliót pluszba, ami nem hiszem, hogy gondot okoz, ha ennyi pénzt havi szinten meg tudtok takarítani.

Keressetek fel egy generálkivitelezőt, általában olcsóbban tudja beszerezni a kiválasztott termékeket, lehet azt is meg tudod vele boltolni, hogy a bontást olcsóbban csinálja meg. Ezt is rájuk bíznám. Egyébként arra is reális a 3-4 millió ft.

2022. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!