Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkora puffertárolóra van...

Mekkora puffertárolóra van szükségem?

Figyelt kérdés

Ki mekkora puffertárolót ajánlana ekkora házhoz?


Van köztünk aki szintén fával tüzel és padlófűtése van?


Egy 24kW-os vegyestüzelésű kazánnal szeretnék fűteni.


Padlófűtés


70m2 hasznos alapterület

50cm kisméretű tégla falak


10cm szigetelés a beton alatt

20cm gyapot a mennyezeten

10cm homlokzati


Minden nyílászáró új műanyag dupla üveges.



2022. júl. 27. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
1000l és hetente 1x elegendő a kazán használata . -20c esetén azért 2-3 naponta lehet izzítani a kazánt
2022. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
1000 literes elég. Aztán hogy mennyi időnként kell befűteni a kazánba azt majd kitapasztalod. Heti egyet keveslem de majd meglátod.
2022. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen kell egy keverőszelep a pufferból való elmenőre vagy inkább csak 40fokra fűtsem fel a pufferba a vizet?
2022. júl. 27. 18:47
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
A lényege a puffernak hogy nem kell a kazán tüzét elfolytani egjen teljes lángon. Én így szoktam. Most 40 fokos vizen mit tárolsz el? Úgy is veszít belőle mondjuk másnapra. Én tüzelek rendesen aztán felmegy 80 fokra. Leég a tűz aztán ott van 1000 liter 80 fokos víz. Aztán ha kell indítom a keringetőt. Nekem kézi vezérlésű csőtermosztáttal. Van aki autómatizálja szobatermosztáttal.
2022. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
Bocs most látom hogy padlófűtés van. Akkor tárgytalan amit írtam.
2022. júl. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem Celsius pv-25-ös kazánom van, mellette egy 1000l-es reflex puffer. A különbség, hogy nálam radiátorok vannak, de még így is rakattam keverö szelepet kb 55-fokra van álítva. Padló fűtéshez elengedhetetlen. Fűteni a puffert meg úgy javaslom, minél intenzívebben 80-85 fokig aztán hagyhatod ki aludni a tüzet. Ha egy tanácsot elfogadsz! A kazán és a puffer közé rakass visszacsapó szelepet vagy ezzel kapcsolatban amit a gépészed ajánl. Mert ha nincs pár óra alatt képes a tartályban lévő víz kihülni, ja és a szivattyút a visszatért ágba legyen rakatva. Van még valami! Ha lesz visszacsapó a rendszerbe, a szivattyút nehogy csőtermosztátról indítsátok, mert nem fog időben indulni. Ugye nem tud meg indulni a gravitációs áramlás a szelep végett. Vannak tök jó pt1000 szenzoros vezérlők, merülő hüvely a huzatszabályzó helyére és pontosan fog indulni a szivattyú. Ezeket csak azért ajánlom mert nálam a szerelő ezeket a hibákat elkövette, ami nekem 400e-be került ki javítani.
2022. júl. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mindentudó99 ***** válasza:
A puffer elmenöjére először a csőtermosztát megy. Majd csak utána vagy egy méterrel van nekem a visszacsapó szelep. Így jól működik.
2022. júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akinek van puffer és csőtermosztát vezérli annak hova van bedugva a hőmérője? Középre vagy legfelülre?


A kazán előremenőjére ami a pufferba megy és visszatérőjére is kell visszacsapó szelep?

2022. szept. 6. 21:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!