Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Terasz 4 lakásos tömbházhoz,...

Terasz 4 lakásos tömbházhoz, lehetséges?

Figyelt kérdés

Alsó lakó vagyok van egy kis ajtóm az udvar felé és szeretnék oda egy fedett terasz épülni,a zöld terület ami ott található a földhivatali telekmegosztasos papíron viszont nem az enyém,a többi lakóé.mit tudok tenni igaz hogy a zöld területből amúgy sem vehetek el? és hogy járda van körbe azt sem építhetem be?

Köszönöm a válaszokat



2022. aug. 2. 01:20
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Semmit.

Az udvar, egészen a ház faláig osztatlan, közös tulajdon. Tehát a tied is, de nem keríthetsz le, betonozhatsz le magadnak belőle, még az ajtód előtt sem.

Csak a tulajdonosok 100%-ának, a közgyűlésen hozott határozatban foglalt engedélyével építhetnél oda teraszt. Joguk van, hogy ha engedélyeznék, hogy az adott négyzetméterre szabott bérleti díjat fizettessenek. Nem fogják engedélyezni, és igazuk lesz. Azért, mert van kijáratod az udvarra, az még nem alapít külön területhez való jogot.

Ez van, ez a törvény.

2022. aug. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Osztatlan közös tulajdon de másik 2 lakónak,mert nekem van egy kis részem oldalt a földhivatali papíron, szóval akkor ha lakó gyűlés hivok össze és azt mondja a többség neki mindegy akkor sem lehet?de én szeretnék,most vettem a lakást és így terveztem hogy nekünk jó lesz ott egy egy kávé bor valami este.van kis háziállat is igazából hazirendben az is benne van azt sem tarthat senki de nem szóltak erről nekünk és kiskutyám nem fogom kidobni...
2022. aug. 2. 06:18
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ amúgy ment a pipa ,csak most ez rosszul érint mert nekem fontos lett volna egy kis fedett terasz 🥺
2022. aug. 2. 06:20
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Ha belemegy a többi, akkor lehet.

Bár ahogy ismerem a magyar embereket, elég proli.

2022. aug. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na igen....ezek is eléggé azok mindenki azt mondja van saját területem, értem de nem oda akarok hanem az ajtóm elé..
2022. aug. 2. 08:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Minél hamarabb érdeklődd meg az illetékes hivatalnál, hogy addig se álmodozz arról, amo esetleg nem lehet. Ha meg lehet, akkor tudj mihamarabb intézkedni.
2022. aug. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez nem álom én ezt mindenképpen szeretném és nem azért van ott a teruletem a garázs mellett hogy arra épüljek az kell napozni kutyámnak ha már van 2 lakónak osztatlan de az én kis oldalsó ajtóm előtt had használjam amire én akarom nem ?a felső lakó gyerekei meg menjenek másik szobába ha zavarja őket a beszéd iszogatás.mindenkinek van a élettérhez joga nem?
2022. aug. 2. 12:45
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

#7


írták, hogy nem... a törvény nem úgy van, hogy hát ha ott van az ajtód mellett akkor már had használhasd.


"a felső lakó gyerekei meg menjenek másik szobába ha zavarja őket a beszéd iszogatás"

Ez nem értem, hogy hogy jön ide, de miért lenne neked jogod ahhoz, hogy zavard őket a saját szobájukban?

Szóval nekik ne legyen joguk nyugalomban lenniük a saját szobájukban, de neked ahhoz, hogy kint zavard őket, legyen jogod?

Elég furán gondolkodsz.


Ugyanilyen logikával ők meg azt gondolják, hogy ne alattuk hangoskodjál ami nem a te részed, hanem menj át a te részedre kint és ott iszogassál.

2022. aug. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mert nem értem a törvény miért nem tudja engedni hogy az ajtóm elé épüljek miért kell másnak megengedni... oké hogy a szomszéd ajtaja is ott van mellette de na...mert a felső lakó a gyerekekkel védekezik mindig... hát pont nem kellene ... ők is játszanak beszélgetnek a közös területén...
2022. aug. 2. 21:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!