Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szerintetek meglévő és jól...

Hunbaloo kérdése:

Szerintetek meglévő és jól működő vízteres kandallót érdemes (és lehet?) hőtartó közeggel (pl samott és cserép) körbeépíteni a jobb hőtárolás miatt?

Figyelt kérdés

2022. aug. 2. 19:55
 1/2 anonim válasza:

Mivel a kérdésben a "szerintetek" szó szerepel, az én véleményem:


A víznek a hőtároló képessége kb 5x-öse a samott-é.

Az eltárolható hőmennyiség viszont függ a hőmérséklet különbségtől.

A samott azért jó egy kályhában, kandallóban, mert jól bírja a meleget, jóval 100 fok fölé is melegíthető = sok hőt tud tárolni, később visszaadni.


A vízteres kandalló köré építve elveszik ez a előnye, mert a víz miatt max a 100 fok közelébe (se) lehetne melegíteni.


Persze minél nagyobb tömegű anyagot tudsz felmelegíteni, annál több hőt tud tárolni, tudja visszaadni a felvett hőt, így a samottal való köré építésnek is lenne hozadéka, de a víz hőmérsékletkorlátozó hatása miatt szerintem nem hozna érdemleges előnyt.


Így szerintem lehet körbeépíteni a vízteres kandalló samottal, cseréppel, de nem érdemes.

2022. aug. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi, nagyjabol erre gondoltam en is. 👍
2022. aug. 9. 09:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!