Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az elmúlt egy évben épített...

Az elmúlt egy évben épített vagy építtetett valaki könnyűszerkezetes házat?

Figyelt kérdés

Nemsokata fogunk belekezdeni. Igen, a mostani árak nem éppen barátságosak.

Mennyiből lehet kihozni egy lakóházat nm-enként, ha mindenre figyelünk? Mik a buktatók az építkezésnél? Melyik típusú a legolcsóbb (acélszerk, faszerk stb)?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. aug. 16. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben generálkivitelezővel csináltatod, 430 000 Ft/ m2 alatt nem lehet megúszni kulcsrakészen. Könnyűszerkezetes ház esetében különösen figyelni kell arra, hogy a bankok csak akkor adnak rá hitelt, ha a kivitelezőnek van minősítése.( ÉMI ) Tudom, hogy van mód minősítés nélkül is könnyűszerkezetes házat építeni, de mostanában több esetről is hallottam amikor a hatóság megtagadta a használatbavételi engedélyt a minősítés hiánya miatt.
2022. aug. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Folyamatban van.

Semmivel nem lesz olcsóbb, mint egy hagyományos technológiával épült, ha jól építed.

Ellenben nagyon oda kell figyelni a párazárásra/hőszigetelésre. A nyílászárókat RAL szerint kell beépíteni.

És tudomásul kell venni, hogy egy ilyen épületet folyamatosan üzemeltetni kell.

2022. aug. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a használatba vételi engedély minősítéshez kötött? Ez új szempont számomra, utananézek. Az áfa miatt generálkivitelezőt kell valasztanom, persze az meg is drágítja a dolgot.
2022. aug. 16. 09:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
SOK A GOND ezekkel a házakkal. Én azt mondom soha többé.
2022. aug. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
4-es, Milyen gondok pl?
2022. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, a gondokról én is szívesen olvasnék.
2022. aug. 27. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!