Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az előtető és a nyitott...

Az előtető és a nyitott kocsibeálló engedélyköteles?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szét tudnék most robbanni az idegtől. Vettünk egy házat,a felújítás során derült ki,hogy más anyagból készült mint amiben megállapodtunk. (Kohósalak) Ügyvédhez fordultunk, szakvéleményeket kertünk,ma jött ki az ügy miatt az igazságügyi szakértő. Konkrétan jelenleg 25 millió forintunk áll benne. A ház mellé csinált az előző tulajdonos egy előtetőt,ami fa oszlopokkal van alátámasztva,de nyitott teljesen. Az udvarra pedig egy fedett,de szintén nyitott kocsibeallót,nincs semmilyen alapja. Az igazságügyi szakértő közölte,hogy ezek engedélykötelesek,mi vagyunk az új tulajdonosok,ezért nekünk kell bejelenteni és kifizetni. Több százezer forint.

Ebből mi igaz? Mert én úgy tudom,hogy ezeket nem kell bejelenteni. Eddig csak kár ért ezzel kapcsolatban,és egy vasat nem vagyok hajlandó fizetni.

Köszönöm a válaszokat!


2022. aug. 18. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha belefér 100 légköbméterbe, és olyan helyre lett építve ahová lehet is, nem engedélyköteles
2022. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez mind a kettőre vonatkozik?
2022. aug. 18. 21:27
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell.


[link]

2022. aug. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek egyike sem engedély köteles .
2022. aug. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Könnyűszerkezetes, alap nélküli dolgokra biztosan nem kell.
2022. aug. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

Most csináltam 9*5 vasbeton alapra fele kisház, fele nyitott kiülő.


Ez sem engedély köteles, ne aggódj.

2022. aug. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Egy igazságügyi szakértő,aki jártas ezekben a témákban,hogy tájékoztathat így félre?
2022. aug. 18. 22:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Le akar húzni szerintem..
2022. aug. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, nem vállalta véletlenül, hogy elintézi?
2022. aug. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam egy hülye embernek,nyilván ilyen eljárásokban nem volt még részem. De az,hogy valakit megbíz az ember (és azért mert megbízik benne),és még megpróbál az eddigi károk ellenére is lehúzni,minden határon túlmegy.
2022. aug. 19. 07:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!