Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hőszigetelésnek az üveggyapot...

Hőszigetelésnek az üveggyapot vagy a kőzetgyapot a jobb és miért?

Figyelt kérdés
Melyiknek mi az előnye, hátránya?
2022. aug. 28. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Hőszigetelés szempontjából kb. mindegy, a kőzetgyapot jobb tűzgátló, az üveggyapot tűzben megolvad, összeesik.
2022. aug. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Azt hiszem az egyik tekercsben,a másik táblásan kapható.
2022. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Én egyiket sem használnám. Ha tudod az azbeszt hatásmechanizmusát, akkor elgondolkodsz rajta......
2022. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3 ismerem, pont az őszi félévben oktatom is egyetemen. Annyi köze van ezekhez a gyapotokhoz mint a szezonnak a fazonhoz. Az a legrosszabb mikor az embernek félinformációja van és azt a saját logikája szerint gondolja tovább, olykor helytelenül.


#2 igen, az egyik tekercsben, a másik táblában van. Nekem lényegében mindegy a formája. Fafödém gerendái közé raknám. Mindegy hogy lerakom, vagy leterítem.


Úgy látom, hogy a kőzet általában drágább valamivel. De ha csak a tűzállóság a különbség, akkor az olcsóbbat venném. Az üveg sem egy kifejezetten gyúlékony anyag. Ha pedig akkora tűz van, hogy lángol a födém, szerintem nem ezen fog múlni.

2022. aug. 28. 20:01
 5/10 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező, kérlek tisztelettel, hogy ha időd engedi, akkor tedd meg azt hogy itt félig meddig tudományos igénnyel elmagyarázod azt, hogy ha az azbeszt képes a légutakon keresztül bejutni a tüdőbe és ott "rombolni" (stb. stb) akkor ugyanez miért nem érvényes sem a kőzet sem az üveggyapotra?

Érteni szeretném!

Légy szíves vedd komolyan a kérésemet mert komolyan gondolom és hálás lennék ha elmagyaráznád!

Egyébként meg igazából nem hiszem hogy te bármit is egyetemen oktatnál mert akkor fel sem tetted volna ezt a kérdést.


Szerintem te a gátlástalan hazudozók egyike vagy.

2022. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
utóirat : vagy ki kellene rúgni nagy ívben bármiféle egyetemről!
2022. aug. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak.....

Attól hogy fingod sincs az emberi tüdő működéséről még olvashatnál utána. A tüdőbe napi szinten áramlik be mindenféle szennyeződés,elemi szálak,por,homok és hosszasan sorolhatnám. A tüdő és a mellhártya is védekezik ezek ellen, váladékot képez ami megköti a szennyeződést és segít felköhögni. Igen kellemetlen gyapottal dolgozni, de egy sima maszk vagy sál elég ahhoz hogy a mikronos méretű elemi szálakat megfogja és védelmet nyújtson ellene. Az azbeszt azért veszélyes, mert rendkívűl változatos formában fordul elő, van rostos változata ami nem olyan veszélyes, de ahol bevonatként használták vagy fogyó eszközként, mint a fékbetétek, ott nagyon veszélyes!!! Olyan az azbeszt por mikroszkopikus szerkezete, hogy a tüdő belső felületén megtapad(spirális szerkezetű)és nem tudja leválasztani, hiába köhögsz, hiába próbál belső váladékot termelni egyszerűen nem segít semmi, ha nagy dózist kapsz meg is fulladhatsz, de tüdőtágulat borítékolható ha a tüdő aktív felületének a felét elveszíti. Az azbeszt másodlagos hatása, hogy idővel gyulladást okoz mert táptalaj képez egyéb bakteriális fertőzéseknek, a sejtekben daganatos elváltozások jönnek létre és ezek szövődményeibe halnak bele legtöbben.

2022. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

7# Ezt mind tudom.


Felteszem újra a kérdést: szerinted és a kérdező szerint az üveg vagy kőzetgyapot mikroszkopikus méretű hegyes kristályai, szilánkjai miért ne tennék meg ugyanezeket a romboló hatásokat élen avval hogy belefúródnak a tüdőbe, nyálkahártyába?


Alap logika minimum....... De ti elhiszitek az iparvállalatok megnyugtató kamuját.....

2022. aug. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mint mondtam, az azbeszt ha bejut a tüdőbe nem tudod felköhögni a gyapot szálakat igen. Mindkét anyag használatakor indokolt a védőfelszerelés használata, de aminagyon fontos, hogy az elemi szálak nem veszélyesek közvetlen az emberre, az azbesztet be kell gyűjteni és megfelelő gyűjtőhelyre szállítani ahol megakadályozzák a légtérbe jutását. Hiába próbálod megmagyarázni hogy a kőzetgyapot salaktartalma mennyire veszélyes, meg sem közelíti az azbesztport. Azbeszt szempontjából a legveszélyesebb amikor fékbetétekben és festékekben használták!!!!
2022. aug. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Üveget ne, rezgéstől pereghet a nyakadba, amúgy is megy már kifelé, kőzeté a jövő.
2022. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!