Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hova érdemes lakáson belül a...

Hova érdemes lakáson belül a klíma beltéri egységét felszerelni?

Figyelt kérdés
Egyelőre nincs légkondim, mert érzékeny vagyok rá, de ez a nyár kicsit sokk volt, ezért gondolkodom rajta. 34 négyzetméteres a lakás, erkélyem nincs, 1,5 szoba, középen egy kis folyosórész, aminek a folytatása a konyha. A szüleimnél ablak mellé lett a klíma felszerelve, de nálam ott nincs szabad hely a falon, a nagyobbik szobában beljebb lenne hely a kanapém fölött, a szoba ajtajával majdnem szemben. Van, akinek így távolabb van a kültéri egységhez képest? Átrendezni nem szeretném, így is sakkozni kell a kis hellyel.
2022. aug. 31. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Azzal számolj, hogy a klíma nagyon nem "vezetéknélküli" készülék. Vagy a falon kívül kábelcsatornában, vagy a falba vésve, de el kell vezetni a klíma csövet, a kondenzvíz csövét és az áramot a beltéri egységtől a kültérihez. Illetve a kondenzvíz mehet máshova is nyilván.
2022. aug. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem vezeték nélküli, pont ezért kérdezem, hogy az én lakásom elrendezésébe megoldható-e, vagy inkább mondjak le róla, mert átrendezni nem fogom tudni.
2022. aug. 31. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hívsz egy klímást és majd ő ad tanácsot, hogy hová telepítsd.
2022. szept. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bárhova lehet rakni, de minnél messzebb van egymástól a 2 egység, annál drágább a telepítés.
2022. szept. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es.
2022. szept. 1. 12:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a célszerű, ha 3m csövezéssel meg lehet oldani. Ennél több cső esetén borsos felárat kérnek a szerelők. 3m-ig van "ingyen", vagyis tartalmazza a szerelési költség. A legtöbb esetben egyébként elég szokott lenni így vagy úgy.

Ablak fölé érdemes szerelni, ha van elég hely. Én felraktam egy bútorlapot, ami kicsit lelóg, így rá tudott menni a beltéri. Az ablak még éppen nyitható így.

2022. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!