Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi a bírság,ha az országos...

Mennyi a bírság,ha az országos építési szabályzatnak nem felel meg az ember (ház bővítés esetén)?

Figyelt kérdés

Ha 3m-nél kisebb oldalkert esetén (2.75) mégis a megengedettnél nagyobb ablakok kerülnek beépítésre, az mekkora bírságot vonna maga után?


Oldalkertre néző ablakok bővítéséről van egy ilyen rendelet:

(4) *  Az épületnek a telek oldalhatárán vagy attól 3 m-en belül álló és a telekhatárral 60°-nál kisebb szöget bezáró homlokzati falában és a vízszintessel 30°-nál nagyobb szöget bezáró, a telekhatár felé lejtő tetőfelületén csak tároló-, közlekedő-, tisztálkodó-, főzőhelyiség és illemhely, legalább 1,80 m-es mellvédmagasságú és helyiségenként legfeljebb 1 db 0,40 m2 nyíló felületű szellőzőablaka, szellőzőnyílása lehet…”


2022. szept. 2. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Engem nem bírságoltak meg, csak felszólítottak, hogy 2 héten belül tegyem szabályossá az épületet. Nem voltam boldog amikor a kész házból ki kellett szedni 3 db tetőtéri ablakot, és feljebb tenni 10 centivel.

Hozzáteszem, három hölgy jött az építésfelügyelettől,ekkor már gyanítottam, hogy ez az ügy nem fog simán menni.

Minden sz.rról meg volt a teljesítmény nyilatkozat, az egyik banya egyszer csak önelégült képpel kérdezi : hol van a laminált parketta teljesítmény nyilatkozata ? Hát mondom, ne haragudjon meg kedves hölgyem, lehet, hogy ezt az iszonyatosan fontos dokumentumot elfelejtettem beszerezni.

Amikor elmentem a parkettát forgalmazó céghez teljesítmény nyilatkozatér, az ügyintéző nem akarta elhinni, hogy ilyenért b.sztatják az embert.

Visszajöttek 2 hét múlva, lemérték a tetőablakok magasságát, és megkérdezték, hogy fel van e töltve az e naplóba a dokumentum.

2022. szept. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen helyiségekbe 60x90 es ablak a megengedett.Elhelyezése mindegy,de az ablak alsó széle 180 magasan kell lenni.
2022. szept. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első, de miért nem tartottad be a szabályokat?


Kérdező, ezt nem lehet bírsággal megúszni, még kell szüntetni az ablakokat.

2022. szept. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak tippként mondom,ismerőseim így jártak túl a hatóság eszén .

Mindkét oldalon hungarocell táblával lefedték az ablak nyilásait.Vékony vakolat,festés .Belül még nagy képeket is tettek oda .

Aztán látták nincs ablak,minden rendben .

2022. szept. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Oké, 4-es, de ha a szomszéd jelenti, megint kijönnek.
2022. szept. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Felmerult az az ötlet, hogy az ablakot a fal belső síkjára rakjuk. Ekkor 30cm-es fal esetén az ablak pont eléri a 3m-es tavolsagot a keristestol. Mit gondoltok, ez így már legális? Vagy ugyanúgy a fal külső síkja számít és ennek a befelé tolasnak nincs jelentősége.

2022. szept. 4. 21:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi jelentősége
2022. szept. 5. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!